ako na to?

Znamenia zverokruhu: Čo sú zač?

Existujú štyri hlavné typy astrologických znamení. Sú to Baran, Býk, Blíženci a Rak. Každý typ predstavuje odlišné aspekty života. Napríklad Baran predstavuje snahu jednotlivca uspieť, zatiaľ čo Býk predstavuje jeho schopnosť prispôsobiť sa zmenám a Blíženci zase jeho tvorivosť.

Prvé dve označenia sa považujú za „dominantné“ označenia, čo znamená, že vládnu nad všetkými ostatnými označeniami. Posledné tri znaky sa považujú za „podradné“ alebo „podriadené“ týmto dominantným. Napríklad Rak je podradný Býkovi, pretože nemá taký pohon ako Býk, a preto mu chýba jeho nezávislosť.

Baran (vládca)

Znamenie Baran predstavuje túžbu jednotlivca dosiahnuť úspech. Jednotlivci s týmto znamením majú tendenciu prevziať zodpovednosť za svoje činy a budú tvrdo pracovať na dosiahnutí svojich cieľov. Sú veľmi ambiciózni a chcú byť úspešní v akejkoľvek oblasti, ktorú si vyberú. Ich snaha je silná, ale ak chcú dosiahnuť niečo významné, potrebujú podporu ostatných.

Býk (vládol)

Znamenie Býk predstavuje túžbu jednotlivca prispôsobiť sa zmenám. Títo jedinci bývajú pri riešení problémov veľmi trpezliví a rozhodní. Majú tiež tendenciu mať silný zmysel pre praktickosť. Nebudú do niečoho skákať, ak to nebude mať logický zmysel. Ich schopnosť zostať pokojná v krízových situáciách a ich spoľahlivosť z nich robia dobrých vodcov.

Blíženci (vládnu)

Znamenie Blíženci predstavuje túžbu jednotlivca po tvorivosti. Tieto osoby bývajú veľmi inteligentné a pohotové. Majú schopnosť efektívne komunikovať s ostatnými a ich myšlienkový proces je plný odlišných myšlienok. Môžu tiež pomerne rýchlo preskočiť z jedného nápadu na druhý.

Rakovina (vládne)

Značka Rak predstavuje túžbu jednotlivca udržiavať pocit domova a rodiny. Títo jedinci majú sklon uprednostňovať potreby iných pred svojimi. Sú vynikajúci v poskytovaní pohodlia ostatným, najmä v čase núdze. Bývajú tiež veľmi výchovní k ľuďom.

Baran (21. marca – 19. apríla)

Ako Baran by váš dom mal odrážať vašu túžbu dosiahnuť úspech. To znamená, že potrebujete priestor, vďaka ktorému sa budete cítiť motivovaní a inšpirovaní. Potrebujete tiež priestor, ktorý vám umožní byť samostatným. Nechcete nič v ceste, ktoré vám bude brániť v dosiahnutí vašich cieľov. Ak by ste si mali namaľovať steny červeno a obklopiť sa motivačnými obrázkami, malo by to stačiť.

Býk (20. apríla – 20. mája)

Ako Býk by mal byť váš domov miestom, vďaka ktorému sa budete cítiť pri zemi. To znamená, že váš dekor musí byť zjednodušený a klasický. Malo by to mať tiež luxusný vzhľad. Chcete domov, vďaka ktorému budete mať pocit, že bude všetko v poriadku. Môže to byť čokoľvek, od luxusných kobercov až po lustre.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Ako Blíženci by váš domov mal byť miestom, kde môžete popustiť uzdu svojej kreativite. Potrebujete priestor, ktorý vám umožní myslieť mimo krabicu a prísť s originálnymi nápadmi. Umožní vám to natrieť čierne steny a pokryť kriedou podlahu. Môžete sa tiež obklopiť hudobnými nástrojmi, aby ste sa mohli kedykoľvek zaseknúť.

Rakovina (21. júna – 22. júla)

Ako Rak by mal byť váš domov miestom, kde sa budete cítiť bezpečne a zdravo. To znamená, že musí byť zdobený spôsobom, ktorý vám dá pohodlie. Napríklad môžete svoje steny natrieť svetlomodrou alebo bielou farbou. Možno ho budete chcieť ozdobiť aj vecami, ktoré vo vás vyvolajú nostalgiu. Fotografie vašich rodinných alebo detských prikrývok môžu byť za to skvelé.

Lev (23. júla – 22. augusta)

Ako Lev by váš domov mal odrážať vašu väčšiu než životnú osobnosť. Potrebujete priestor, ktorý vám umožní byť extravagantným a užívať si tie najjemnejšie veci v živote. Musíte sa obklopiť sochami, zlatými predmetmi a čímkoľvek iným, čo iskrí. Chcete, aby váš domov bol miestom, kde môžete organizovať honosné večierky.

Panna (23. augusta – 22. septembra)

Ako Panna by váš domov mal byť miestom, kde sa budete cítiť produktívni a spokojní. Potrebujete priestor, ktorý vám umožní venovať sa intelektuálne stimulujúcim činnostiam a dá vám pocit úspechu. Potrebujete, aby bol váš domov neustále čistý.