ako na to?

Život s tínedžerom: 7 rád, ktoré vám pomôžu

1) Buďte pripravení na každú príležitosť. Ak budete mať tínedžera, pripravte sa na to psychicky aj fyzicky. Budete sa musieť naučiť, ako zvládnuť záchvaty zúrivosti, zmeny nálady, bitky atď., Ktoré môžu dospieť, dokonca sa môžete dostať do nejakých problémov, ale ak ste na to pripravení, prežijete to.

2) Nesnažte sa ho meniť. Tínedžeri nechcú počuť nič iné, ako už veria. Chcú len veci také, aké sú teraz. Takže sa s nimi nehádajte alebo sa ich nepokúšajte presvedčiť o opaku; len akceptujte ich viery a pustite sa zo snahy ich zmeniť (ak vôbec).

3) Počúvajte bez úsudku. Tínedžeri si zvyknú myslieť, že majú pravdu, a všetci ostatní sa mýlia. Keď ich budete počúvať, pravdepodobne vám povedia niečo, čo im dáva zmysel. A niekedy je to všetko, čo skutočne potrebujete počuť!

4) Držte krok s aktuálnymi udalosťami. Občas budú mať tínedžeri problémy medzi sebou alebo s dospelými vo svojom okolí. Možno sa vám to nebude páčiť, ale nemôžete s tým nič robiť, iba sa modliť za pokoj a upokojenie situácie.

5) Snažte sa vidieť veci z ich pohľadu. Viem, len som povedal, aby som ich nesúdil. Ale keď sa dostanú do väčších problémov s ostatnými deťmi a vážnejších problémov so zákonom, možno budete musieť posúdiť, či sú dosť dobré na to, aby zostali vo vašom dome, alebo či by ste ich mali vyhodiť.

6) Nerobte tajnosti. Ak sa s partnerom pohádate alebo ak vás niečo znepokojuje, POVEDTE svojmu tínedžerovi. Ne fľašujte to dovnútra, pretože majú spôsob, ako to nakoniec zistiť, a nechcete, aby si mysleli, že im niečo tajíte.

7) Pustite. Toto je najťažšia časť zo všetkých. Ak váš tínedžer po rokoch života pod vašou strechou nejavil žiadne známky toho, že by sa mal meniť k lepšiemu, musíte ho nechať ísť svojou vlastnou cestou. Zo začiatku to bude ťažké, ale prežijete to. Sľubujem.

Ak sa budete držať týchto rád, ste dobrým rodičom. Veľa šťastia pre vás.