Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Vstavané skrine

Vstavané skrine

Vstavané skrine

Bez skrine sa v domácnosti len ťažko zaobídeme. Môžeme sa maximálne spoľahnúť na to, čo nám ponúkajú výrobcovia a nemusíme mať obavy, že chcú z nás iba vylákať peniaze za nekvalitné a nepraktické výrobky. Vstavané skrine obľubuje čoraz viac ľudí, pretože sa presvedčení, že majú mnoho výhod. A je to naozaj tak!

O presnej cene vstavanej skrine môžeme naozaj iba polemizovať. Neexistuje žiadna skriňa podľa štandardu. Cena je veľmi individuálna vzhľadom na viacero faktorov: materiál (vonkajšok – tam je dôležité z čoho je vyrobený rám dverí, oceľ je pochopiteľne lacnejšia ako hliník, ale aj vnútro), či je sú súčasťou skrine aj zrkadlo. Ak si potrpíme na kvalitné drevo, siahneme do peňaženky omnoho hlbšie. Avšak výplň vnútri nám úplne postačí z drevotriesky alebo laminátu.

Vstavané skrineA teraz prejdeme trochu aj k reálnym cenám vstavaných skríň. Najpredávanejšie sú tie s posuvnými dverami. Z tých lacnejších sú posuvné dvere z drevotriesky a oceľovým rámom – 95€, komu sa páči viac hliníkový rám, priplatí si zhruba 15€. Ďalší typ dverí je napríklad: posuvné dvere z drevodekoru, oceľovým rámom a cena sa pohybuje okolo 112€, s hliníkovým rámom približne 145€. Taktiež sú žiadané vstavané skrine s posuvnými dverami a so zrkadlom. Ak sa rozhodneme pre tento typ s oceľovým rámom, zaplatíme niečo cez 120€ a s hliníkovým rámom musíme počítať minimálne o 20€ viac. Pri delenej úprave vstavanej skrine, čiže zrkadlo a drevotrieska, hliníkový rám sa cena vyšplhá až na 170€.

Ďalšími prvkami vstavanej skrine sú úchytky, bežné nábytkové a zapustené, tie sú drahšie, ich cena je okolo 2,5€. Vnútri vstavanej skrini nemôže chýbať ani vešiaková tyč a my máme možnosť si vybrať medzi výsuvnou a sklopnou vešiakovou tyčou. Výsuvná je o dosť lacnejšia, stojí iba niečo cez 20€, zatiaľ čo za sklopnú by sme dali cca 50€. Ložiskový zásuvkový plnovýsuv stojí 7€ a za bežný zásuvkový výsuv zaplatíme len 1,2€.

Takže celkovo sú lacnejšie skrine bez zrkadla a z oceľového profilu s výplňou drevotrieskových políc- približne 433€ a medzi tie drahšie patria vstavané skrine z hliníkového profilu, so zrkadlom- cena je okolo 526€. Ďalší typ drahšej skrine je skriňa s posuvnými dverami, hliníkovým profilom a výplňou zo skla lacobel(farebné sklo) – 584€.

Keď Vás baví navrhovanie nábytku a ste  v tomto obore naozaj dobrý, tak bude pre Vás malina navrhnúť, nakresliť si skriňu podľa vlastných predstáv. Nemôžete však zabudnúť presne napísať dĺžku, výšku a hĺbku vašej skrine na centimeter. Pre firmy nie je problém ani to, ak si navrhnete výšku sumy do akej sa chcete zmestiť a oni vašej požiadavke s radosťou vyhovejú. A nám všetkým ostatným, menej zručným postačí uviesť iba farbu a rozmery skrine a s výsledkom budeme aj tak bezpochyby určite spokojní!