ako na to?

Všetko čo ste vždy chceli vedieť o vodke?

Vodka je jedným z najobľúbenejších nápojov všetkých vekových skupín. Jeho popularita rastie, pokiaľ ide o večierky, kde je vysoká spotreba alkoholu. Pri pití vodky si veľa ľudí myslí, že nepotrebuje žiadny iný druh čistiacich prostriedkov alebo čistiacich prostriedkov, pretože vodka sa o všetko postará. Ak však plánujete používať vodku na čistenie domácnosti, musíte vedieť, že existujú veci, ktoré s vodkou nemusia fungovať dobre. Napríklad alkohol a bielidlá sa nebudú dobre miešať. Alkohol nemá rád chlór a tiež nie je dobrý pri rozpúšťaní tvrdých škvŕn.

Ďalšou vecou, ​​ktorá by mohla spôsobiť problémy, je amoniak. Amoniak nie je pri odstraňovaní škvŕn z látok veľmi efektívny, ale funguje skvele proti plesniam a plesniam na oblečení. Ak chcete použiť vodku na čistenie domácnosti, mali by ste sa vyhnúť použitiu amoniaku, pretože by to mohlo spôsobiť poškodenie samotnej látky.

Čo by ste teda mali robiť? Mali by ste sa pokúsiť použiť vodku na čistenie domácnosti bez použitia amoniaku. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

1) Používajte iba destilovanú vodu. Destilovaná voda je čistejšia ako voda z vodovodu. Neobsahuje žiadne nečistoty, ako sú minerály alebo chemikálie. Ak teda chcete vodku používať ako čistiaci prostriedok pre svoj domov, nemali by ste sa báť použiť s ňou iný druh čistiacich prostriedkov alebo čistiacich prostriedkov.

2) Použite malé množstvo amoniaku. Ak chcete vyčistiť podlahu, môžete použiť niekoľko kvapiek amoniaku. A ak sa chcete zápachu zbaviť, môžete použiť aj nejaké kvapky octu. Amoniak rozpustí akýkoľvek druh škvŕn bez poškodenia látky a zanechá ju tiež čistú vôňu.

3) Vyčistite a oslaďte vzduch vo vašej domácnosti pomocou vodky. Aby ste to mohli urobiť, stačí prevrieť 2 šálky vody so 4 lyžicami citrónovej šťavy a 1 lyžicou soli. Miešajte ich, kým nie sú dobre spojené. Potom položte panvicu na sporák a povarte ju na vysokom ohni, kým sa objem tekutiny nezníži na zhruba pol pohára. Vypnite oheň a pred použitím ho nechajte aspoň 15 minút vychladnúť.

Niektoré kvapky tejto tekutiny môžete použiť v malej miske, ktorá obsahuje zvyšky látky. Umiestnite ho do každej miestnosti vášho domu a vďaka sviežej vôni, ktorú zanecháva, a vzduchu, ktorý čistí, sa budete cítiť lepšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o čistení vodkou, pokračujte v čítaní a nižšie nájdete niektoré užitočné informácie.

Ako dostanete škvrny z oblečenia?

Väčšina ľudí si myslí, že vodka im môže pomôcť od škvŕn. Problém je v tom, že vodka sa nemusí zbaviť určitých druhov škvŕn. Aby ste to dosiahli, musíte ho použiť ihneď po vytvorení škvrny. Ak ste trpezliví a dostatočne vytrvalí, potom by škvrna mala vyjsť.

Vodka dokáže odstrániť atramentové škvrny, mastné škvrny, olejové škvrny, škvrny od paradajkovej omáčky, škvrny od ovocných štiav a dokonca aj škvrny od krvi. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, aby ste sa zbavili akýchkoľvek škvŕn, je okamžite škvrnu utrieť kúskom látky alebo papierovej utierky. Ak je škvrna stará alebo ak nemôžete odstrániť väčšie kúsky trosiek, mali by ste látku namočiť na asi 48 hodín do vodky.

Je dôležité, aby tkanina nevyschla, alebo nevidíte žiadny rozdiel. Niektoré látky, napríklad vlna, by nemali byť vystavené alkoholu, pretože by sa mohli poškodiť. Mali by ste sa tiež vyhnúť aplikácii alkoholu na hodváb a kožené predmety. Nezabudnite tiež, že nie všetky druhy atramentu je možné odstrániť pomocou vodky. Permanentné značky obvykle odolávajú tejto metóde.

Ako čistíte vodkou?

Vodka môže byť použitá na čistenie rôznych častí vášho domova. Toto je veľmi populárna metóda a môžete ju použiť na väčšinu druhov škvŕn a na väčšinu materiálov. Prvým krokom v tomto procese je príprava vodky. Aby ste to dosiahli, mali by ste do fľaše s rozprašovačom naliať 1 liter vodky a nechať ju tam pôsobiť najmenej 48 hodín. Počas týchto 48 hodín sa alkohol odparí a voda zostane. Ak ho plánujete použiť na účely čistenia, tento proces preskočte.

Po uplynutí týchto dvoch dní pretrepte fľašu a nastriekajte tekutinu na škvrny alebo na povrch, ktorý chcete vyčistiť. Alkohol vo vodke funguje ako vynikajúci dezinfekčný prostriedok a má tiež vlastnosti na odstraňovanie škvŕn. Ak sú škvrny, ktoré po použití vodky nezmiznú, nechajte ich cez noc a postup opakujte ráno.