Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Umývadlá do kúpeľne

Umývadlá do kúpeľne

Umývadlá do kúpeľne

Nezáleží na tom, či si chceme len umyť ruky, zuby alebo narýchlo oprať nejaké oblečenie, nemohli by sme to spraviť, ak by sme nemali umývadlo.

Umývadlo patrí spolu s vaňou alebo sprchovým kútom k najdôležitejším prvkom v kúpeľni. Ráno keď vstaneme, umývadlo je jedna z prvých vecí, ktoré použijeme. Pravidelne ho používame počas dňa, či už po použití WC alebo keď prídeme špinavý z vonku a nakoniec dňa sa pred spaním znova umyjeme. Umývadlo teda patrí aj k veciam, ktoré počas dňa využívame najčastejšie.

Umývadla podľa umiestnenia delíme na závesné, stĺpcové, zabudované do kúpeľňového nábytku alebo položené na podstavci.

Umývadlá do kúpeľneNa trhu je možné kúpiť umývadla akejkoľvek veľkosti a akéhokoľvek tvaru. Existujú umývadla od 30 cm vhodné na použitie priamo vo WC až umývadla s veľkosťou presahujúcou 60 cm. V rámci tvarov si môžeme vybrať spomedzi oblých, oválnych, hranatých, trojuholníkových alebo iných, pričom každé má inú hĺbku, poprípade aj iný typ uchytenia. Taktiež je možnosť kombinácie – hranatý vonkajšok a oválne vnútro umývadla. Umývadla sú zvyčajne biele ale nie je problém kúpiť aj vo farbe aká sa vám páči.

Treba dbať aj na to, čo sa nachádza pod umývadlom. Vyčnievajúci sifón a vodovodné kohútiky určite nie je to najkrajšie na pohľad. Preto na zakrytie tohto sa používajú kryty alebo môžeme použiť kúpeľňový nábytok, ktorý súčasne slúži ako odkladací priestor.