Účesy a strihy
Vlasy

Účesy a strihy

Dnes inšpiráciu pri zmene účesu či strihu môžeme okrem kaderníctiev nájsť aj v rôznych knihám a časopisoch. Jedným z najrozšírenejším zdrojom informácií je internet, kde sa môžeme aj tu nechať inšpirovať. A dokonca si účes aj vytvoriť podľa presných postupov a videí, ktoré sú k dispozícii.

Na uliciach môžeme stretávať mladé dievčatá, pre ktoré je účes súčasťou hudobného štýlu či prejavu aký vyznávajú a tiež týmto strihom poukazujú na svoj postoj k životu. Známe ako scene alebo emo učesy. Väčšinu z týchto účesov a strihov dievčatá dovedú do dokonalosti aj farebnými pramienkami vlasov.

Účesy a strihyNie je vôbec výnimočné nájsť zelenú, modrú alebo ružovú farbu s množstvom doplnkov ako sú mašličky, čelenky, stužky a sponky od výmyslu sveta. Základom je viacnásobné po sebe nasledujúce tupírovanie a čierna alebo naopak blond  základná farba vlasov. Jedným z ďalších kritérií pre tento účes je ofina strihaná postupne a sčesaná cez jedno oko.

Aj pánske účesy a strihy prechádzajú v tomto čase revolúciou. Už to nie je len o zostrihaní vlasu na 7, 5, 3 milimetre. Podobne ako dámy aj dnešní páni chcú byť ‚in‘ a byť stredobodom pozornosti,  preto majú na svojich hlavách netradične účesy a strihy. Účesy s nagelovanými ofinami, rôzne dĺžky a tzv. chaos, ktorý sa medzi mladými mužmi rozhodne nosí. Ležérnosť ako v oblečení, tak aj v strihoch je trendy.