ako na to?

Trendy inteligentného osvetlenia: lacné svietidlá do kúpeľne

V tomto článku sa s vami podelíme o niekoľko inteligentných nápadov o lacných svietidlách do kúpeľne. Zhromaždili sme veľa užitočných informácií o lacných svietidlách pre kúpeľne. Dozviete sa, ako si vybrať najlepšie lacné svetlá a odkiaľ ich získať. Ak chcete ušetriť peniaze, je čas investovať do týchto lacných svetiel, vďaka ktorým bude váš domov vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým!

Nasleduje zoznam najpopulárnejších typov lacných svietidiel pre kúpeľne. Tieto svetlá sú k dispozícii na rôznych miestach, ako sú diskontné obchody, predajne v garážach a dokonca aj online. Dodávajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby sa zmestili do každej miestnosti alebo kúpeľne. Niektoré z týchto lacných svietidiel sú vyrobené z plastu, zatiaľ čo iné používajú kovové rámy. Všetky dobre fungujú v slabo osvetlených miestnostiach, pretože vyžarujú jasné biele svetlo.

Žiarovky CFL (CFL) – kompaktné žiarivky

Tieto žiarovky sú veľmi energeticky účinné a vydržia až 10-krát dlhšie ako žiarovky. Ľahko sa inštalujú, pretože nevyžadujú žiadne špeciálne nástroje. Existujú dva hlavné typy svetiel CFL: kompaktná žiarivka a štandardná žiarivka. Kompaktné žiarovky poskytujú vyšší svetelný výkon na watt ako iné typy žiaroviek, takže sú ideálne pre kúpeľne. Zmestia sa tiež do väčšiny svietidiel.

LED svetlá (LED)

Tento typ žiarovky sa neohrieva, takže ju môžete umiestniť kdekoľvek v dome. Väčšina z nich je stmievateľná a je možné ich použiť v rôznych svetlých farbách. Vydržia v priemere 20 rokov, takže ich nebudete musieť dlho meniť. Môžete si vybrať zo širokej škály teplôt farieb podľa vašich preferencií.

Halogénové svetlá

Tieto svetlá sa dodávajú v dvoch typoch: žiarovkové a halogénové. Žiarovka je podobná tradičnej žiarovke, zatiaľ čo žiarovka je lepšia, pretože používa trubicu z kremenného skla, ktorá sa neohrieva tak rýchlo. Môžete si vybrať z rôznych výkonov vrátane 15, 25, 50, 75 a 150 wattov. 150-wattová žiarovka poskytne rovnaký svetelný výkon ako 40-wattová žiarovka.

Refrakčné svetlá

Tiež známe ako reflektorové svetlá, majú malú žiarovku, ktorá zameriava svetlo na reflektor, ktorý potom smeruje svetlo nadol. Tieto svetlá sú skvelým riešením na úsporu energie, pretože vyžarujú svetlo iba smerom nadol. Väčšinou sa používajú v úložných priestoroch, ako sú podkrovia a suterény.

Toto sú niektoré z najobľúbenejších lacných svietidiel pre kúpeľne. Môžete si vybrať z rôznych typov podľa vašich konkrétnych potrieb. Ak stále ťažko vyberáte ten pravý, môžete tiež požiadať o pomoc elektrikára. Môžu odporučiť najlepšie svetlá pre váš domov a vysvetliť, ako jednotlivé fungujú.

Aké sú rôzne typy svetiel používané v kuchyniach na osvetlenie?Pásové osvetlenie

Tieto typy svetiel majú rôzne dĺžky a teploty farieb, ktoré je možné využiť na rôzne účely. Sú veľmi flexibilné a ideálne sa hodí na zvýraznenie konkrétnych častí kuchyne. Sú tiež schopné produkovať živé a sýte farby. Tieto svetlá sú ideálne na osvetlenie pod skrinkou.

Dolné svetlo

Tieto typy svetiel sa najlepšie používajú na vystavenie predmetov, ako sú obrazy, fotografie a sochárske diela. Najčastejšie sa používajú na zvýraznenie umenia zobrazeného na stenách. Môžu byť upravené vertikálne aj horizontálne podľa vašich preferencií.