Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Topánky Gabor

Topánky Gabor

Topánky Gabor

Spoločnosť Gabor Shoes AG so sídlom v nemeckom Rosenheime založila na Slovensku v roku 1997 dcérsku pobočku v Bánovciach nad Bebravou. Postupom času sa spoločnosť rozšírila, čo svedčí o dobrom profitovaní na našom trhu.

Okrem toho, že sa ponúkla možnosť nezamestnaným v danom regióne, spoločnosť Gabor podporuje a úzko spolupracuje aj so špeciálnym učilišťom v Partizánskom. Každoročne odmeňuje obuvníckych učňov s vynikajúcimi výsledkami výletom po celom Slovensku. Spojená škola využíva priestory a výrobné linky na zaúčanie učňov, pričom nemalé percento už vyučených učňov má záujem o prácu v tejto sfére a uchádza sa o konkrétne miesto v spoločnosti Gabor.

Topánky GaborObuv Gabor má svoje špecifiká. Jedným z nich je aj pozitívny vzťah k životnému prostrediu, a preto aj ich výrobky sú označované ako zelené. Kladú si vysoké nároky na kvalitu produktov a jednak aj na kvalitu produkcie. Preto nie je obzvlášť výnimočne, že Gabor zachováva určité remeselnícke tradície pri výrobe. V dnešnej dobe to nie je pravidlom skôr výnimkou. Týka sa to hlavne výrobe „duše“ topánky a to kopyta, ktoré dáva formu celej topánke.

Ďalej je veľmi dôležitý materiál, z ktorého obuv Gabor je vyrábaná. Každý kúsok materiálu je nieraz ručne opracovávaný diel po diely, aj napriek tomu, že na jednej topánke je ich spolu neuveriteľných 250. Možno povedať teda, že pri výrobe tejto mimoriadne komfortnej obuvi sa pri tomto procese spája tradičné obuvnícke remeslo s inovačnými technológiami a citom pre módu, keďže všetky  kúsky podliehajú módnym trendom. Rovnako to platí pre dámsku obuv ako obuv pre pánov či deti.

Obuv Gabor môžeme nájsť okrem sídla výroby teda Bánoviec nad Bebravou aj napr. v Liptovskom Mikuláši, či Bratislave ako samostatné predajne alebo v rámci iných predajní obuvi, ktorých určitá časť ponúka obuv Gabor. Okrem obuvi sú nám ponúkané aj iné výrobky z koze a textilu. Veľmi obľúbené kabelky u dám alebo pre pánov dnes tak módne brašne každej veľkosti či kvalitné kožené peňaženky.