Topánky 2011
Obuv

Topánky 2011

Súčasné trendy topánok sa vyznačujú ležérnosťou, ženskosťou a samozrejme vycibreným vkusom. Obuv je veľmi bohatá na rôzne štýly. Stretávame sa s obuvou, ktorá má nádych vojenského štýlu či dokonca námorníckych alebo safari trendov. Farebná škála je veľmi pestrá, začína sa u neutrálnych, decentných odtieňov, pokračuje cez rôzne odtiene tmavých i žiarivých farieb, a končí pri klasickej bielej a čiernej.

Topánky 2011Medzi topánky roku 2011 patria takzvané „gladiátorky“, sandáliky v gladiátorskom štýle. Môžu byť na nízkej podošve, alebo aj na podpätku. Tento trend sa prejavuje aj u ďalších modelov obuvi, ako napríklad u sandálov členkových, čižmových i s plným priehlavkom. Dominujú rôzne pásiky, remienky, či manžety. Zaujímavé sú tento rok i klinové podpätky a vysoké podošvy z imitácie dreva či korku. Zástankyne balerínok môžu byť pokojné, tenká podošva je naďalej stále In. Obuv skrášľujú rôzne vzory, kvety, pracky, kamienky a výrezy.

Nikdy nie je na škodu byť troška v predstihu, koniec koncov jeseň už nie je až tak ďaleko, a preto nezaškodí oboznámiť sa s trendmi topánok na jeseň 2011. Prichádzajúca sezóna nám sľubuje príjemné a teplučké jesenné a zimné čižmičky. Keď sa dostaví chladné počasie, budete si môcť vybrať z pestrej ponuky pevných, ľahších, alebo masívnych čižiem s hrejivým kožušinovým lemom. Lem zároveň pôsobí ako pekná dekorácia. Pre studené, ale nie príliš mrazivé dni sú vhodné nízke čižmičky, ktoré najčastejšie zdobí pracka alebo šnurovanie.