ako na to?

Tipy na rýchle líčenie pre prirodzený vzhľad krok za krokom

 1. Najskôr si musíte zvoliť správny základ. Môžete použiť akýkoľvek druh podkladovej bázy, ale musí mať SPF 30 alebo vyšší. Ak nechcete minúť príliš veľa peňazí, môžete použiť základný púdrový základ, ako je ten, ktorý sa dodáva s väčšinou značiek drogérie. Ak však hľadáte niečo špeciálne, môžete vyskúšať niektoré zo špičkových základov.
 2. Ďalej sa musíte rozhodnúť, aký typ korektora použijete. K dispozícii sú rôzne typy korektorov: tekutý, krémový, púdrový a gélový. Tekuté korektory fungujú najlepšie, pretože sa ľahko zmiešajú s farbou vašej tváre, zatiaľ čo krémy a púdre poskytujú lepšie krytie, ale majú tendenciu vysušovať vašu pokožku rýchlejšie ako iné typy korektorov.
 3. Nakoniec sa musíte rozhodnúť, aký typ lícenky použijete. Blush je veľmi univerzálny produkt, ktorý je možné použiť na rôzne účely, napríklad na zvýraznenie lícnych kostí, na kontúrovanie nosa a pier, na bronzovanie / rozjasnenie líc a dokonca na vytvorenie tmavej farby okolo očí. Niektoré lícenky sú určené špeciálne pre mastnú pleť, zatiaľ čo iné sú vhodné pre normálne tóny pleti.
 4. Teraz môžete začať so základným líčením očí. Môžete si zvoliť neutrálny alebo farebný vzhľad očí pomocou rôznych druhov očných tieňov. Pred nasadením očného tieňa stačí použiť podkladovú bázu na očné tiene, aby ste sa uistili, že váš vzhľad zostane na danom mieste dlhšie. Nezabudnite očné tiene dobre zmiešať, aby ste dosiahli bezchybný vzhľad.
 5. Nezabudnite použiť očné linky a maskaru. Na natiahnutie rias môžete použiť natáčku na mihalnice pred nanesením maskary, aby vaše oči vyzerali väčšie a viac ako bábika.
 6. Nakoniec je potrebné zvoliť si rúž. Môžete sa rozhodnúť pre tradičný červený alebo ružový odtieň alebo môžete zvoliť trendový tmavofialový alebo oranžový odtieň.
 1. Teraz môžete svoj make-up dokončiť tak, že ho nastavíte trochou stlačeného alebo sypkého púdru. To pomôže zabrániť rozmazaniu alebo roztopeniu make-upu kvôli oleju. Na potlač fialových kruhov môžete použiť aj nejaký prášok na korekciu farby.
 2. Vždy začnite s dobrým zvlhčovačom, aby bola pokožka hydratovaná a vláčna.
 3. Na odstránenie škvŕn, čiernych bodiek a nerovností tváre môžete použiť oranžovú tyčinku alebo korektor.
 4. Ak máte veľmi suchú pokožku, najskôr použite ľahký zvlhčovač a potom korektor so stredným krytím na miesta, ktoré to potrebujú. Na celú tvár naneste ľahký podklad, aby sa tón vyrovnal.
 5. Podklad založte sypkým alebo lisovaným práškom. Ak sa rozhodnete použiť púder, použite namiesto krémového tekutý podklad, aby ste mali väčšie krytie.
 6. Na vytvarovanie očí použite očné tiene, ktoré sú o dva odtiene tmavšie ako tón pleti.
 7. Naneste lícenku na jablká na vašich lícach, aby ste dosiahli farbu.
 8. Ak chcete, môžete si zvýrazniť lícne kosti a kosti obočia trblietavým odtieňom alebo dvoma.
 9. Použite svetlý, broskyňovo-ružový alebo bielo sfarbený očný tieň po celom viečku, aby ste vytvorili dobrý základ pre zvyšok vášho očného vzhľadu.
 10. Pomocou tenkej kefky na očné linky si pomocou troch rôznych odtieňov hnedej nalíčte oči. Navrstvíme na seba tmavohnedú, stredne hnedú a svetlohnedú farbu. Začnite od vnútorného kútika oka a smerom von postupujte podľa prirodzenej línie oka.
 11. Oči môžete tiež podložiť tenkou čiernou čiarou, aby boli dramatickejšie. Môžete to urobiť tak, že vezmete kefu na očné linky a namočíte ju do čierneho alebo námorníckeho očného tieňa a natriete si ju na pokožku tesne nad horným viečkom.
 12. Ak chcete pridať ďalšiu drámu, predĺžte čiaru úplne po riasy, ale nezabudnite po tom zavrieť oči. Takto získate ilúziu väčších očí.
 13. Natočte mihalnice a naneste dve až tri vrstvy čiernej maskary.
 14. Mihalnice môžete oddeliť tenkou kefkou namočenou v očných tieňoch, ak chcete, aby vaše oči vyzerali ešte väčšie.
 15. Naneste ružovú, červenú alebo nahú farbu rúžu, aby ste svojim perám dodali na intenzite. Pre dramatickejší vzhľad môžete svoje pery pred vyplnením lemovať vložkou tesne nad prirodzenou čiarou.
 16. Pridajte lícenku tesne nad jablká na vašich lícach, aby ste získali zdravý mladistvý lesk a dodali svojej tvári väčší rozmer. Ak počkáte, môžete si tiež zvýrazniť lícne kosti a kosti obočia trblietavou tvárou