ako na to?

Tipy na raňajky z tropického ovocia

Raňajky s tropickým ovocím sú obľúbeným raňajkovým predmetom v mnohých krajinách po celom svete. Sú vyrobené z čerstvého ovocia, orechov a ďalších prísad, ako je cukor alebo med. Existujú rôzne druhy raňajok z tropického ovocia parfait. Niektoré z nich zahŕňajú:

1) Banana Smoothie Breakfast Parfait – smoothie vyrobené z banánov, bobúľ, ovsa a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

2) Ananásový kokosový koktailový raňajkový parfait – smoothie vyrobený z kúskov ananásu, kokosovej vody a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

3) Jahodový banánový smoothie raňajkový parfait – smoothie vyrobený z jahôd a kúskov banánov.

4) Mango Passionfruit Smoothie Raňajky Parfait – smoothie vyrobené z manga, plátkov mučenky a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

5) Borůvková limonádová smoothie raňajky Parfait – smoothie vyrobené z čučoriedok, limonády a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

6) Raňajkový jogurt z mučenky Vanilla – Parfait vyrobený z mučenky, vanilky a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

7) Chia Blackberry Breakfast Parfait – Parfait vyrobený zo semien Chia, černíc a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

8) Jablková škorica Ovsené vločky Parfait – ovsené vločky vyrobené z ovsených vločiek, jablka a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

9) Mango Coconut Oatmeal Parfait – ovsené vločky vyrobené z ovsených vločiek, kúskov manga a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

10) Čučoriedkové granátové jablko Ovesné vločky Parfait – ovsené vločky vyrobené z ovsa, čučoriedok a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

11) Medovicový banán ovsené vločky Parfait – ovsené vločky vyrobené z ovseného vločky, medovicových melónových kociek a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

12) Passionfruit Cinnamon Yogurt Parfait – Parfait vyrobený z Passionfruit, Cinnamon a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

13) Ovsené vločky z mučenky Parfait – ovsené vločky vyrobené z ovsa, mučenky a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

14) Passionfruit Yogurt Parfait – Parfait vyrobený z mučenky, vanilky a ďalších prísad, ako je mlieko, jogurt alebo džús.

Všetky vyššie uvedené parfaity sú veľmi vynikajúce!

Väčšina z vyššie uvedených parfaitov na tropické ovocie sa dá pripraviť vo veľkom množstve. Môžu sa uchovávať v chladničke až 1 týždeň.

Existuje veľa rôznych druhov tropického ovocia. Niektoré z nich sa dajú jesť čerstvé, iné sa dajú jesť iba varené. Všetko závisí od druhu ovocia, takže by ste si mali skontrolovať svoje ovocie a zistiť, ktoré z nich sa dajú konzumovať v obidvoch prípadoch. Nevarené potom môžete uchovávať v chladničke až 1 týždeň alebo dokonca dlhšie. Väčšina z nich chutí lahodne, ak sa jedia samotné, aj keď možno budete chcieť experimentovať s inými prísadami, aby ste dochutili.

Tu je niekoľko príkladov lahodného tropického ovocia, ktoré sa dá konzumovať aj tepelne neupravené: jablká, avokádo, banány, čučoriedky (bez šupky), melón, čerešne, višne, čerstvé (sušené), guajavy, grapefruit, hrozno (bez semien), jackfruit, citróny , Limety, Mango, Melóny (všetky druhy), Pomaranče (sladké), Papája (Paw Paw), Broskyne (čerstvé a sušené), Hrušky, Ananás (nie veľmi sladký), Pitanga (Surinamská čerešňa), Slivky, Pichľavé hrušky, Tangelos , Mandarínky, melón

A tu je niekoľko príkladov lahodného tropického ovocia, ktoré sa dá jesť IBA varené: chlebový plod, kešu (všetky druhy), gaštany (všetky druhy), kokosové orechy, jocote / zapote (tomel), makadamie, Pacay (pichľavý banán), marakuja, Starfruit.