Sviatočné šaty
Oblečenie

Sviatočné šaty

Črtá sa pred Vami nejaká spoločenská udalosť? Svadba, ples, stužková, promócie, narodeniny či dajaká párty? V tom prípade je načase začať sa obzerať po sviatočných šatách.

Možno ste zvyknutá, keď idete k priateľom na párty alebo na koncert obliekať sa viac-menej tuctovo, ale prečo byť šedou myškou ak môžete zažiariť! Navyše niektoré udalosti si naozaj zaslúžia, aby sa sviatočná chvíľa odrážala aj na výbere vhodných šiat.

Sviatočné šatyNarodeninové oslavy sa konajú často v domácom prostredí oslávenca. Párty sa môže konať v dome alebo aj v záhrade, takže tejto skutočnosti je vhodné prispôsobiť i oblečenie. Peknými kokteilovými šatami nič nepokazíte. Obľúbené sú hravé pastelové farby. Nezabudnite na pohodlnú obuv. Ak nemáte rada opätky, vhodnou alternatívou sú balerínky.

Na plesy alebo svadby sú vhodné dlhé šaty. Medzi najvyhľadávanejšie spoločenské šaty patria šaty z hodvábu alebo zo saténu. Samozrejme do úvahy pripadajú aj iné druhy látok z ktorých sú šaty vyrobené. Hodvábne sviatočné šaty sú veľmi príjemné na nosenie. Tento materiál sa vyznačuje zaujímavými vlastnosťami, ktoré potešia nejednu majiteľku. V lete totiž dokáže príjemné chladiť a v zime naopak hriať. K sviatočným dlhým šatám neodmysliteľne patria topánky na vyššom opätku.

Stužková slávnosť či promócie sú dôležitým medzníkom  v živote človeka. Pri tejto významnej udalosti sú sviatočné šaty samozrejmosťou. Páni to majú v podstate jednoduché, stačí im kúpiť si oblek. Dámy sa môžu rozhodnúť či zvolia dlhé sviatočné šaty alebo šaty s dĺžkou maximálne tesne nad kolená. Sviatočné šaty by nemali byť príliš výstredné a vyzývavé. Vhodné je zvoliť skôr decentnejšie modely šiat.

Čierne, biele či béžové šaty patria síce medzi klasiku, ale vždy budú pôsobiť elegantne a vkusne. Odvážnejšie ženy sa môžu s farbami trocha pohrať, no netreba to veľmi preháňať, menej je niekedy viac.