ako na to?

Sú novoročné pohľadnice stále v móde? Ako na ne?

Prvá vec, ktorú treba vedieť o silvestrovských kartách, je, že slúžia nielen na oslavu začiatku nového roka. Existuje veľa dôvodov, prečo by človek chcel mať novoročnú pohľadnicu. Niektorí by možno chceli poďakovať alebo dokonca osláviť začiatok ďalšieho roka. Iní by možno chceli oceniť niekoho zvláštneho nejakým spôsobom, ako napríklad vďačnosť za zdravie, peniaze alebo dokonca lásku. Niekoľko ľudí môže chcieť len oslavovať skutočnosť, že vôbec boli nažive. Bez ohľadu na to, z akého dôvodu sa človek rozhodne pre novoročnú kartu, je potrebné pamätať na to, že pri navrhovaní vlastnej karty existujú určité pravidlá a pokyny.

Navrhovanie vlastnej novoročnej karty

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete vytvoriť svoju vlastnú novoročnú pohľadnicu. Môžete si zvoliť, že niečo nakreslíte sami, ale vždy je najlepšie, keď získate profesionálnu pomoc. Ak sa rozhodnete pre vytvorenie vlastnej karty, postupujte podľa týchto pokynov, aby bol výsledok prijateľný.

1) Urobte to jedinečným

Je dôležité poznamenať, že každý človek má inú predstavu o tom, čo predstavuje „dobrú“ novoročnú pohľadnicu. To, čo sa vám môže javiť ako krásna karta s roztomilou správou, sa iné môže javiť ako nudné alebo dokonca nevkusné. Čokoľvek urobíte, uistite sa, že vaša karta je nejakým spôsobom vaša osobná. To by sa dalo dosiahnuť umeleckými dielami, krátkou básňou alebo zvláštnym posolstvom. Čitateľovi by niečo hovorilo, prečo ste pre nich vybrali práve túto kartu, bude ešte lepšie.

2) Buďte kreatívni

Na vašej novoročnej karte nie je nič zlé na tom, aby ste boli kreatívni. Do svojej karty môžete vložiť umelecké prvky, aby vynikla od ostatných. Toto sa obzvlášť odporúča, ak svoju kartu odovzdávate niekomu, o kom viete, že má veľký záujem o umenie. Mnoho umelcov, ako sú hudobníci, herci alebo dokonca samotní umelci, by sa mohlo potešiť, že dostanú kartu, ktorá je umelecky výnimočná. Ak si však prajete byť taký odvážny, potom je najlepšie nezblúdiť príliš ďaleko od ríše dobrého vkusu. Ak nie ste práve umelecký typ, existujú ďalšie spôsoby, ako môžete do svojej karty začleniť kreativitu. Môžete napísať napríklad krátku báseň. Ak ste skutočne zaseknutí v nápadoch, na internete existuje veľa webových stránok, ktoré by vám mali pomôcť.

3) Uistite sa, že je to dobre prezentované

Aj keď máte najkreatívnejšiu a najkrajšie napísanú novoročnú pohľadnicu, bola by škoda, keby ju nikto nevidel. Preto sa odporúča, aby ste svoju kartu zviditeľnili pre ostatných napríklad tak, že ju zarámujete do pekného rámčeka s obrázkami. Aj keď kupujete iba vopred pripravenú kartu, bolo by dobré ju umiestniť aspoň do slušne vyzerajúcej obálky. Ak je problém s nákladmi, správu môžete napísať dokonca aj na prednú stranu obálky ručne. Ďalšou lacnejšou, ale stále atraktívnou možnosťou by bolo vytlačiť vašu správu a zalepiť ju lepšou kartou. To je obzvlášť dobrý nápad pre tých, ktorí majú rozpočet, pretože pravdepodobne by ste mohli znížiť niektoré výdavky tým, že napíšete správu sami.

4) Zostaňte verní sami sebe

Predovšetkým sa uistite, že vaša novoročná karta odráža vaše skutočné pocity. Je to vaša karta a nemali by ste sa cítiť nútení dať niečo, čo nechcete. Ak máte problém vymyslieť kartu alebo správu, jednoducho si napíšte, čo vás napadne. Neexistuje pravidlo, ktoré hovorí, že musí mať určitú dĺžku. Čokoľvek robíte, len sa uistite, že prijímač vie, že vám na nich záleží. Napokon, to je v prvom rade celé posielanie novoročnej karty.

Ostatné zvyky a praktiky

Nový rok je predovšetkým sekulárnou udalosťou, čo znamená, že nemá žiadne zvláštne tradície, ktoré sú s ním spojené. Stále však existujú niektoré staršie postupy, ktoré prežili dodnes, a ktoré by mohli byť zaujímavé.

Rituál obálky

Vo Veľkej Británii je to úplne bežná prax, keď ľudia písajú svoje novoročné predsavzatia na papier, skladajú ich a ukladajú do červenej obálky. Samotné uznesenia bývajú dosť všeobecné, napríklad pozitívnejšie alebo prevziať väčšiu zodpovednosť. V Anglicku muži zvyčajne dávajú tieto obálky svojim matkám, zatiaľ čo v Škótsku a Írsku sa zvyčajne dávajú tieto obálky príbuzným ženám alebo blízkym priateľom. Čo sa stane s týmito uzneseniami potom, nie je známe, dá sa však predpokladať, že sú buď vyhodené, alebo dokonca môžu konať.