Strojčeky na vlasy
Elektronika,  Vlasy

Strojčeky na vlasy

Dnešný štyridsiatnici a starší si určite dnes už s úsmevom spomínajú na najneznesiteľnejší zvuk zo svojho útleho detstva sprevádzaný zmočenými vlasmi od sĺz stekajúcich po utešených líčkach v holičstve.

Ten nenávidený zvuk vydával strojček na vlasy v rukách človeka ktorého sme momentálne znenávideli na najbližšie dva týždne dokedy nám dorástli ako tak surovo zostrihané vlasy.

Strojčeky na vlasyV tých časoch bol štandard používať v holičstvách toto zariadenie, nakoľko aktuálne módne strihy si technika zastrihávania týmto strojčekom vyžadovala. Druhy krát toto zariadenie bolo maximálne využité pri nástupe na základnú vojenskú službu pri „vzorovej úprave“ brancov – budúcich ozbrojených ochrancov štátnych hraníc svojej vlasti. Tato skutočnosť bola sprevádzaná takisto s nenávisťou ale nie zo slzami ale skôr zo zaťatými zubami. Jednoducho sa tento rituál musel znášať po dlhé roky.

Je veľmi dobré, že tú druhú skúsenosť dnešný tínedžeri nemusia absolvovať. Stretávajú sa ale s týmto zvukom dobrovoľne pri rozhodnutí, že si svoj účes „upravia“ napr. v štýle skinheads. Je to taký istý strih ako u bývalých brancov, s tým rozdielom, že sa tak jedinec rozhodol dobrovoľne.

Túto pomôcku využívajú pánsky kaderníci v dnešnej dobe len zriedka, lebo pri aktuálnych módnych strihoch sa využívajú najčastejšie rôzne druhy nožníc. Strojček na vlasy je už len akýsi doplnok v potrebách profesionálnych kaderníkov s využitím na zastrihávanie krku či vlasov okolo uší.

Jeho obľúbenosť ale nastala u dnešných moderných mužov no nie na strihanie vlasov ale na úpravu brady. Je veľmi trendové byť „zarastený“, ale zo zastrihnutými chlpmi, čo dodáva na mužnosti a celkovom imidži. Samozrejme, že je to aj pohodlnejšie ako každé ráno prestáť pred zrkadlom tých pár minút napenený a vyholený „do hladka“. Stačí pár ťahov a chlap je IN.

Na trhu sú k dispozícií rôzne druhy týchto nenahraditeľných pomocníkov už vo veľmi praktických vyhotoveniach bez šnúry s dobijateľnými batériami, čo je ideálne pri cestovaní. Nastaviteľné príslušenstvo dokáže upraviť akúkoľvek dĺžku zostrihovaných vlasov či chlpov takže často chlapi ani nemusia využívať služby vlasových salónov.