Preskočiť na obsah

Stolíky do obývačky

Určite to poznáte. Príde k Vám návšteva a vy ju zavediete do najkrajšej miestnosti vo Vašom príbytku – obývacej miestnosti. Usadíte ju na pohovku. A viete čo je neoddeliteľnou súčasťou pohovky? Áno, je to stolík, nazývaný aj konferenčný stolík.

Stolík do obývačky je zvyčajne menších rozmerov a samozrejme nesmie chýbať jeho praktické využitie. Ide však hlavne o bytový doplnok. Aktuálne módne trendy určujú nielen čo máte nosiť Vy, ale aj Vaša obývačka.

Stolíky do obývačkyV súčasnosti sú veľmi populárne nízke stolíky do obývačky. V dnešných obývacích miestnostiach môžete však nájsť okrúhle, obdĺžnikové, štvorcové, ale aj rôzne, ba až prapodivné tvary stolíkov. Fantázie sa jednoducho medze nekladú.

Pre svoju obývaciu miestnosť môžete nájsť množstvo stolíkov vyrobených z rôznych materiálov. Najčastejšie sa stretávame so stolíkmi, vyrobenými z drevotriesky.

Drevotrieska je pomerne lacná a upravuje sa tavením do fólie alebo laminovaním. Jej nevýhodou však je, že nie je recyklovateľná.

Ďalej sú veľmi obľúbené stolíky z masívneho dreva. Tieto stolíky okrem toho, že vyzerajú veľmi dobre, sú aj dosť pevné a odolné. Dnes už vo väčšom počte nachádzame stolíky v kombinácii so sklom alebo kovom. Moderné sú aj stolíky vyrobené z kvalitného plastu, v rôznych farebných kombináciách.

Keď vyberáte stolík do obývačky, určite by ste sa mali orientovať podľa nasledovných rád. Treba síce vyberať stolík podľa toho ako sa Vám hodí k ostatnému nábytku, ale určite sa nebojte investovať do nadčasových kúskov. Nesmiete zabudnúť nato, aby sa dal konferenčný stolík aj prakticky využiť. Čo znamená, aby mal aj “úložný priestor” na veci. A hlavne, aby ste sa Vy cítili pri ňom čo najpohodlnejšie.