Steel obuv
Obuv

Steel obuv

Steel obuv nepatri medzi druh obuvi , ktorí by sme si ťažko obuli ak nie sme vyznávači tohto štýlu na bežnú kávu s priateľkou alebo na nákupy po meste, či na prechádzku so psom. Tento štýl patri k vyznávačom hudobného štýlu ako je punk, tvrdý rock alebo aj gotika štýlu.

„Steelky“ patria k životnému štýlu komunity, ktorá tieto boty dlho kupovala inými cestami ako z kamenného obchodu na frekventovaných uliciach miest. Dnes je bežnou záležitosťou nájsť Steel Boots Shopy v ktoromkoľvek väčšom meste. Tieto shopy sa môžu pýšiť pozoruhodným sortimentom.

Steel obuvNie je to už len o oceľovej špičke a ôsmich dierkach a čiernej farbe. Dnešní výrobcovia si dávajú záležať na originálnosti a poukazujú na to, že steel boots majú miesto vraj v každom botníku. Hovoria o tom motívy, ktoré môžu byť blízke nežnejšiemu pohlaviu a s jemnejšími farbami ako je typická čierna či vyšúchaná zelená.

Svetové značky a poprední výrobcovia steel obuvi prezentujú druhy, ktoré sú každej veľkosti a vekovej skupine dostupné. Rozšírili sa aj o steelky s konzervatívne zachovaným počtom dierok z osem na tri, šesť, šestnásť a dvadsať dierkové, čo čiastočne zmenilo aj ich presne „steelový“ tvar. Tento artikel obdobne ako každý druh oblečenia či obuvi podlieha módnym trendom, čo je zavrhované práve zarytými vyznávačmi daného štýlu hudby a života.