ako na to?

Spôsoby odstraňovania buriny z kvetinových záhonov:

1) Použite prostriedok na ničenie buriny:

Prípravky na ničenie buriny sú chemikálie, ktoré ničia druhy burín. Fungujú tak, že usmrtia všetok rastlinný život v určitom rozmedzí úrovne pH alebo koncentrácie. Prípravok na ničenie buriny musíte používať iba v nevyhnutných prípadoch a nikdy inokedy. Môžete si ich kúpiť online alebo v miestnom drogérii. Kvalitný produkt vás bude stáť 5 až 10 dolárov za fľašu. Môžete si ho kúpiť doma alebo v drogérii.

2) Voda:

Voda je nevyhnutná pre rast rastlín. Bez vody nemôžu rastliny prežiť. Ak nemáte dostatok vody, potom vaše kvety nebudú správne kvitnúť a môžu dokonca zomrieť kvôli nedostatku živín. Rastliny potrebujú vodu neustále, takže svojim rastlinám zaistite vždy dostatok vody!

3) Mulčovanie:

Mulčovanie je zakrytie pôdy listami, posekanou trávou, slamou, drevnou štiepkou atď. Pomáha udržiavať burinu mimo a udržuje vlhkosť v zemi. Zabraňuje tiež erózii a pomáha udržiavať štruktúru pôdy. Mulče je možné vyrábať z prírodných materiálov, ako sú listy, posekaná tráva alebo dokonca lepenka.

4) Ocot:

Ocot je všeobecne dostupný prostriedok na ničenie buriny, ktorý nie je príliš drahý. Môže sa použiť priamo z fľaše alebo ho môžete zmiešať s inými látkami na zvýšenie sily, ako je napríklad saponát na riad. Použitie octu môže vaše rastliny zabiť, preto pri jeho aplikácii buďte opatrní.

5) Soľ:

Soľ sa môže použiť na zabránenie rastu buriny v chodníkoch, terasách a príjazdových cestách. Nákup je pomerne lacný a môžete ho tiež použiť v kuchyni na varenie!

6) Mechanické odstránenie:

To je, keď fyzicky vytrhnete burinu zo zeme. Môže to chvíľu trvať, ale ak nechcete poškodiť iné rastliny, je to lepšie ako používať prostriedok na ničenie buriny.

7) Vyber ich:

Môžete vytrhnúť jednotlivé buriny, ak sú blízko povrchu a nechcete poškodiť okolité rastliny.

Článok o tom, ako predchádzať burinám spôsobom, ktorý je dobrý, napísal špičkový bloger o záhradníctve. Poskytol niekoľko skvelých rád, ako môžete zaistiť, aby vaša záhrada vyzerala sviežo a krásne. Tipy uvedené vyššie sa dajú ľahko a rýchlo implementovať. Tieto kroky môžete začať robiť okamžite.