ako na to?

Spôsoby, ako zabrániť vevericiam a chipmunkom zničiť vaše rastliny

Aby ste zabránili vevericiam a chipmunkom v zničení vašich rastlín, je potrebné mať akýsi odstrašujúci prostriedok. Existuje veľa vecí, ktoré sa dajú použiť, ale najefektívnejším spôsobom je použitie sprejov na ovocie a zeleninu. Tieto výrobky fungujú, pretože obsahujú chemikálie, ktoré lákajú hlodavce, ako sú potkany alebo myši. Sú tiež veľmi účinné pri odpudzovaní vtákov. Existujú však aj iné druhy postrekov, ktoré hlodavce nemusia priťahovať, ale stále znižujú pravdepodobnosť, že zožerú vaše rastliny.

Názov spreja Klady Nevýhody Bez pesticídov V týchto výrobkoch sa nepoužívajú žiadne chemické pesticídy. Repelent proti hmyzu Insekticídy sú zvyčajne toxické pre hmyz a pri požití alebo vdýchnutí spôsobujú človeku škodu. Takže repelenty proti hmyzu musia byť bezpečné aj pre ľudskú spotrebu. Niektoré repelenty proti hmyzu sú jedovaté a iné len dráždia.

Odpudzovač rastlín Mnoho odpudzovačov rastlín nemá na hlodavce žiadny vplyv, ale môžu dráždiť alebo dokonca zabíjať určité druhy škodcov. Niektoré z nich zahŕňajú citrónovú šťavu, sviečky z citronely, mätový olej, olej z čajovníkového oleja a eukalyptové oleje. Chemické hnojivo Väčšina rodenticídov obsahuje škodlivé chemikálie, ktoré pri konzumácii alebo vdychovaní poškodzujú rastliny. Tieto chemikálie môžu byť pri požití tiež smrteľné.

Spreje na ovocie a zeleninu

Toto sú najbežnejšie typy repelentov a používajú sa na to, aby záhradné rastliny, ovocie a zelenina chutili niektorým zvieratám alebo boli dokonca jedovaté. Tieto postreky priamo nepoškodzujú rastlinu, ale môžu fungovať, iba ak zviera rastliny priamo zožerie. Ak zvieratá, ktoré sa snažíte zbaviť, jedia vaše rastliny, mali by byť veľmi účinné.

Niektoré z týchto sprejov môžu obsahovať pesticídy, takže je dôležité uistiť sa, že kupujete z dôveryhodného zdroja.

Repelenty proti hmyzu

Tieto typy sprejov nie sú pre zvieratá škodlivé, ale môžu byť veľmi nepríjemné a budú ich odrádzať od opätovného návratu do tejto rastliny alebo oblasti. Niektoré zvieratá majú veľmi citlivé nosy a repelent cítia už z diaľky.

Vtáky a veveričky obvykle neodrádzajú spreje odpudzujúce hmyz, ale vôňu môžu cítiť už z diaľky. Väčšina hmyzu má slabý čuch alebo mu nevadí dostatočne zápach, aby sa zdržiaval.

Vždy kupujte repelenty, ktoré sú označené ako bezpečné pre vašu oblasť a rastliny a ktoré neprestávajú nanášať.

Repelenty rastlín

Tieto typy repelentov zvyčajne nemajú žiadny známy účinok na zvieratá, ale pri požití alebo vdýchnutí vo veľkých množstvách môžu spôsobiť podráždenie alebo nevoľnosť. Existuje veľa rôznych druhov repelentov rastlín a je dôležité vedieť, akých zvierat sa snažíte zbaviť, skôr ako akýkoľvek použijete.

Do tejto kategórie možno tiež zahrnúť repelenty proti hmyzu, pretože sú to rastliny, ktoré majú silný zápach alebo chuť, ktoré odrádzajú od hmyzu a iných tvorov.

Hnojivá

Hnojivá obsahujú živiny a ďalšie chemikálie, ktoré zvyčajne nie sú pre zvieratá škodlivé, ale pri požití vo veľkých množstvách môžu spôsobiť chorobu. Je dôležité udržiavať ich niekde mimo dosahu domácich miláčikov a detí.

Niektoré z nich sa tiež považujú za nebezpečné materiály a môže byť nezákonné ich predávať alebo kupovať vo vašej oblasti. Vždy skúmajte, ktoré z nich sú najbezpečnejšie a najefektívnejšie pre vaše potreby.

Umiestnenie spreja

Je dôležité umiestniť repelent na miesta, kde sú zvieratá najpravdepodobnejšie. Ak to dáte niekam, že zvieratá nejdú, bude to strata času a produktu a ak to dáte niekam, že idú stále, potom zjavne na prvom mieste eliminujete potrebu repelentu.

Hlodavce zvyčajne veľmi radi jedia rastliny, takže je zrejmé, že ich umiestnite do blízkosti svojej záhrady. Zvyčajne radšej behajú po zemi, ale môžu liezť aj vtáky a väčšie hlodavce, ako sú potkany, takže ich umiestnenie na stromy nie je vylúčené. Odporúča sa, aby ste repelent zavesili asi dve stopy od zeme a okolo jednej stopy od hlavnej vetvy v oblasti, kde je veľa pešej premávky.

Chovať ich vo svojom dome je zbytočné, pretože zvieratá do domov zvyčajne nevstupujú, ak áno, máte potom oveľa väčšie problémy.

Ak ich umiestnite pozdĺž okrajov vášho domu alebo garáže, je to tiež dobrý spôsob, ako zabezpečiť, aby ste na svojom pozemku nechali zvieratá voľné. Hlodavce zvyčajne rady žuvajú drôty a mohli by spôsobiť škodu tisíce dolárov. Ak ich budete držať mimo ich dosahu, ušetrí vám to veľa bolesti hlavy a peňazí.

Spreje účinkujú tak, že zvieratá ochorejú, alebo dráždia ich pokožku a oči, takže je dôležité dbať na to, aby boli priamo zasiahnuté. Ich zavesenie z vysokého miesta alebo vo veľmi veternom dni by mohlo byť pre jeho výkon škodlivé.

Tieto výrobky vždy skladujte mimo dosahu detí a domácich miláčikov!

Môžete tiež použiť zásuvné moduly, magnety a závesné žiarovky, ale nie sú zvyčajne také účinné, pretože zvieratá vidia drôty a vyhýbajú sa im. Stále však môžu fungovať dobre pre vaše individuálne potreby.

Väčšina z týchto repelentov má trvanlivosť, takže je dôležité skontrolujte obal a v prípade potreby ho vymeňte. Účinné látky sa zvyčajne po určitom čase degradujú a stanú sa menej účinnými alebo dokonca zbytočnými.

Po ich uplynutí sa môžu potenciálne stať škodlivejšími pre okolité prostredie.

Výhody

Používanie týchto repelentov pomôže chrániť váš majetok pred nežiaducimi škodcami. Ak sa rastlina naje až do smrti alebo sa zviera rozhodne hniezdiť vo vašej podkroví, budete ju schopní včas chytiť a podniknúť potrebné kroky, aby ste sa jej zbavili.

Môžu tiež brániť väčším škodcom, ako sú jelene, ktoré môžu vo veľmi krátkom čase spôsobiť škody za stovky dolárov.

Ak budete držať populáciu miestnych zvierat na nízkej úrovni, budete skutočne pomáhať životnému prostrediu. Ak máte v jednej oblasti príliš veľa zvierat, môže to zaťažiť zásobovanie potravinami a skrátiť ich životnosť.

To môže spôsobiť problémy ekosystému, pretože iné zvieratá môžu začať trpieť, pretože nie je k dispozícii dostatok potravy.

Repelenty zviera nezabijú, iba ich odplašia, aby neprišli o život a zviera sa nezranilo.

Tieto produkty môžu byť užitočné aj na zbavenie sa škodcov, na ktorých by ste si zvyčajne nemysleli, vrátane vtákov.

Vtáky môžu byť často nepríjemnosťou, keď si stavajú hniezda na nepohodlných miestach, ako je váš dom, letiskové dráhy alebo dokonca jadrové elektrárne. (Vážne! Spôsobili odstávku jadrovej elektrárne v roku 2013).

Použitím odpudzovačov vtákov ich môžete vydesiť bez toho, aby ste sa ich úplne zbavili. Je to dobré, pretože veľa druhov vtákov je ohrozených a je nezákonné ich zabíjať alebo poškodzovať hniezda.

Ako použiť

Vždy postupujte podľa pokynov na obale. Každý repelent je iný a aby bol čo najefektívnejší, budete ho možno musieť inak aplikovať.

Väčšina z týchto produktov sa však veľmi ľahko aplikuje, takže ak zabudnete na niektoré podrobnosti, mali by ste byť v poriadku, pokiaľ budete opatrní a vydáte zo seba maximum.