Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Sklenené poličky

Sklenené poličky

Sklenené poličky

Sklo sa v dnešnej dobe stáva moderným prvkov v interiéroch našich domácností. Sklenené poličky plnia primárne funkciu odkladaciu, kde si môžete uložiť prakticky čokoľvek, od fotografií, cez rôzne ozdobné predmety až po knihy a rôzne iné veci.

Sklenené poličkyOkrem tejto úžitkovej funkcie majú však aj významnú estetickú funkciu. Sklo pôsobí veľmi elegantne a patrí medzi tzv. ušľachtilé materiály. Izbe dodáva krásny elegantný dojem. Sklenené poličky sú taktiež veľmi jednoduché na údržbu, stačí ich umyť a sú opäť krásne čisté a lesklé. Nevýhodou je však pomerne nízka odolnosť voči nárazom. Hlavne ak máte doma deti, treba si dôkladne premyslieť kam umiestnite sklenené poličky.

Sklo je potrebné používať s určitou rozvahou, pretože nie všade sa musí sklo hodiť. Do moderných izieb, obývaných mladými ľuďmi, ktorí majú radi módne veci je sklo samozrejmosťou. Tak ako sklenené poličky sa sklo používa ja na rôzny iný nábytok ako sú dvierka niektorých skriní alebo konferenčné stolíky. Do konzervatívnejších izieb sa sklo skôr nehodí. Všetko je však vecou vkusu, každému sa páči niečo iné a nie vždy sa treba riadiť módnymi trendami.

Sklenené poličky sa kupujú hlavne do kúpeľní, kde sú samozrejmosťou. Opticky sa veľmi dobre hodia práve do kúpeľní, kde je vlhké prostredie a drevu by to mohlo škodiť.