Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty pre družičky

Šaty pre družičky

Šaty pre družičky

Tradícia družičiek siaha veľmi ďaleko do minulosti. Družičkami bývali len dospelé slobodné dievčatá, ktoré pochádzali z rodiny nevesty. V súčasnosti si nevesty častokrát vyberajú za družičky svoje najlepšie kamarátky a sesternice.

Družičky neplnia len estetickú funkciu ale majú aj svoje povinnosti. Novodobým trendom sú malé družičky, teda deti pochádzajúce z rodín budúcich novomanželov. Malé deti pôsobia nevinne a v prekrásnych šatočkách vyzerajú ako anjeličkovia.

Šaty pre družičkyAk chce nevesta na svojej svadbe naozaj vyzerať tip-top, okrem svojich svadobných šiat by nemala zabudnúť ani na správny výber šiat pre družičky. Svadobné šaty bývajú zväčša biele ale v dnešnej dobe nie je zriedkavosťou vidieť nevestu aj v šatách iných farieb. Družičky by si mali zvoliť šaty rovnakej farby ako nevesta. V prípade, že svadobné šaty budú pozostávať z kombinácie farieb, napríklad bielo-červená, a bude na nich prevládať biela, družičky si zvolia presný opak, teda červeno-biele šaty, na ktorých bude prevládať červená.

Netreba zabudnúť ani na svedkyňu. Jej šaty sa odvíjajú od farby šiat nevesty a družičiek. Šaty by mali byť jednofarebné a vo farbe šiat nevesty alebo prevládajúcej farbe družičiek. Vyjadruje sa tak dôležitosť jednotlivých funkcií, resp. osôb.

Zohnať šaty pre družičky je niekedy skutočne ťažké, najmä ak ich máte viac ako dve. Predajne či svadobné salóny zväčša nie sú zásobené veľkými počtami rovnakých spoločenských šiat. Mnohokrát je najlepším riešením krajčírka, ktorá šaty ušije dámam na mieru. Alebo šaty môžete objednať prostredníctvom katalógu alebo eschopu. Farebne zladené družičky sú príjemným spestrením, pomôžu vyniknúť neveste a podčiarknu slávnostnú chvíľu.

Pre šaty malých družičiek platí v zásade to čo aj pre dospelé. Svadobné salóny zapožičiavajú k šatám i rôzne ďalšie doplnky, napríklad rukavičky, kožušteky, venčeky a iné ozdoby do vlasov, klobúčiky, topánočky a dokonca aj košíčky na okvetné lístky.

Šaty pre družičky bývajú najčastejšie v bielej, ružovkastej, krémovej, vínovej, zelenej a svetlo modrej farbe. Vo veľkostiach od úplne najmenších drobcov až po dospelé ženy. Družičky môžu pokojne siahnuť aj po kokteilových decentných šatách, ktoré budú korešpondovať so svadobnými šatami. Šaty družičiek nemusia mať striktne rovnaký odtieň ako šaty nevesty, postačí aj podobná farba alebo iná podobnosť, napríklad vzory na šatách alebo šerpa.