Riflové šaty
Oblečenie

Riflové šaty

Rifľovinu nazývame aj ako džínsovinu. Tieto pomenovania označujú keprovú tkaninu, ktorá sa začala v 16. storočí vyrábať vo francúzskom meste Nimes. K farbeniu látky sa používala takzvaná janovská modrá, po francúzsky nazývaná bleu de Genes, v angličtine zas ako blue jeans.

V 19. storočí, americký prisťahovalec Levi Strauss, pôvodom Nemec, vyrobil prvé džínsy. Od toho momentu sa začína éra džínsov. V roku 1873 si Strauss zaobstaral patent. Cena jedných džínsov predstavovala jeden dolár. V súčasnosti sa rifľové oblečenie vyrába po celom svete. Je to móda, ktorá neustále pretrváva.

Riflové šatyRifľové nohavice sa stali veľmi rýchlo obľúbené ako u žien tak i u mužov. Netrvalo dlho a z rifľoviny sa začali navrhovať a šiť nové kúsky oblečenia, ako napríklad jeggings, t.j. rifľové legíny, hodia sa pod sukňu, k vysokým topánkam, alebo čižmičkám. Ďalšími produktmi sú sukne, vestičky, košele a samozrejme, rifľové šaty. Tie sú v súčasnosti na trhu veľmi populárne. Rifľové oblečenie pristane každej vekovej kategórii, hoci najobľúbenejšie je medzi teenagermi.

Rifľové šaty môžu mať rôzny strih. Šaty s krátkymi rukávmi, alebo bez rukávov, v tom prípade si môžete skúsiť dať pod ne aj nejaké pekné tričko. Dĺžka rifľových šiat môže byť tiež rôzna, v obchodoch sa stretnete s dĺžkou až po zem, alebo len pod kolená či tesne nad kolená, ale samozrejme nechýbajú ani takzvané minišaty. Rifľové šaty pôsobia trendovo a sexy.

K rifľovým šatočkám sa dokonale hodia balerínky. V závislosti od strihu šiat však môžete zvoliť aj iný typ obuvi. Ak máte rada topánky na vysokých opätkoch nech sa páči, alebo ak ste skôr športovo založená obujte si pokojne aj ľahké tenisky, treba dať pozor aby noha nevyzerala popri šatách ako kopyto. V predajniach dnes nájdete aj rifľovú obuv, ktorú si môžete k rifľovým šatám podľa potreby doladiť.