ako na to?

Recyklované materiály? Používať áno alebo nie?

Doska z recyklovaného materiálu je jedným z najbežnejších typov materiálov používaných v kuchyniach. Je to dobré nielen pre vašu kuchyňu, ale aj pre životné prostredie. Recyklácia je vždy lepšia ako nákup nového! Môžete recyklovať staré alebo nepoužité kuchynské predmety, ako sú: keramické dlaždice, keramické drezy, nerezové spotrebiče, mramorové pulty, žulové dosky a oveľa viac.

V tomto príspevku sa s vami podelíme o užitočné informácie o doskách z recyklovaného materiálu.

Čo sú to recyklované materiály?

Recyklovateľné materiály zahŕňajú všetky výrobky vyrobené zo surovín, ktoré boli zlikvidované, ako napríklad potravinový odpad, zvyšky nábytku, pneumatiky a ďalšie nerecyklovateľné látky. Tieto položky môžu obsahovať škodlivé látky, ktoré by mohli poškodiť človeka, ak by sa dostali do životného prostredia. Niektoré z týchto materiálov sú nebezpečné, pretože ich nie je možné recyklovať kvôli ich toxicite alebo chemickému obsahu. Ostatné materiály nemožno recyklovať, pretože po nich nie je dostatočný dopyt.

Ako zistím, či sú moje kuchynské predmety recyklované?

Existujú dva spôsoby, ako zistiť, či sú vaše kuchynské potreby recyklovateľné: 1) pomocou skenera štítkov; 2) vlastným testovaním materiálu.

Prvý spôsob, ako používať skener štítkov, si vyžaduje použitie aplikácie, napríklad Earth Advantage alebo Greener Kitchen App. Tieto skenery vyzerajú ako čiarové kódy a dajú sa nájsť online zadarmo. Po stiahnutí vám tieto aplikácie umožnia naskenovať čiarový kód produktu. Ak je produkt recyklovateľný, aplikácia zobrazí zoznam recyklačných centier, ktoré tento materiál prepravujú. Táto metóda je prospešná pre tých, ktorí chcú recyklovať veľké množstvo materiálov naraz.

Druhá cesta, ktorá umožňuje testovanie materiálu sami, je praktickejšou voľbou. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť jednoduchý test, ktorý zobrazí, či materiál obsahuje recyklovateľný obsah. Existujú dva spôsoby, ako otestovať svoj materiál:

1) Hodíme ho do misy a zapálime. Ak položka obsahuje recyklovateľný obsah, bude sa spáliť.

2) Vložte malý kúsok materiálu do vody. Ak pláva, neobsahuje recyklovateľný obsah. Ak sa potopí, tak sa stane.

Recyklované materiály sa väčšinou nachádzajú v kuchyniach, ako sú kuchynské dosky a umývadlá. Tieto materiály majú potenciál byť odklonené z toku odpadu a namiesto toho odoslané do recyklačného centra. Je dôležité mať na pamäti, že recyklovaný materiál musí pred použitím v nových výrobkoch prejsť procesom nazývaným „drvenie“. Akonáhle sú tieto predmety rozdrvené, môžu sa použiť v mnohých výrobkoch, ako sú kuchynské dosky a umývadlá.

Skrinky môžu byť tiež vyrobené z recyklovaných materiálov. Skrinky sú veľké, ťažké a bez stroja sa nedajú rozdrviť, preto sa nerecyklujú tak často. Ak hľadáte recyklované skrinky, skúste vyhľadať miestne recyklačné centrum alebo dokonca online! Môže to chvíľu trvať, ale nakoniec nájdete to, čo hľadáte.

Ak chcete získať viac informácií o recyklovaných materiáloch, kontaktujte nás na adrese All Green Environmental. Jeden z našich spolupracovníkov rád odpovie na všetky vaše otázky!