ako na to?

Recept na zdravé raňajky pre vaše deti

Slovo „recept“ sa často používa v súvislosti s receptami na zdravé raňajky. Nie vždy však je jasné, z čoho presne pozostáva recept. Recept môže pozostávať z prísad, ako sú prísady, spôsoby varenia alebo dokonca techniky. Dalo by sa napríklad povedať, že recept obsahuje všetky kroky spojené s prípravou pokrmu, nezahŕňa však žiadny krok, ktorý zahŕňa čas prípravy. Ďalším spôsobom, ako sa na to pozerať, je, že recept obsahuje iba kroky potrebné na prípravu jedla.

Recept môže obsahovať aj ďalšie pokyny, ktoré nie sú potrebné na prípravu jedla, ale ktoré zlepšia jeho chuť. Tieto ďalšie pokyny môžu zahŕňať napríklad použitie čerstvých bylín namiesto sušených, pridanie korenia alebo dochucovadiel alebo prispôsobenie veľkosti porcie tak, aby si každý získal svoj spravodlivý podiel.

Všeobecne platí, že receptom je čokoľvek, čo varí jedlo od nuly. Napríklad, ak by ste si chceli uvariť cestovinovú omáčku, mali by ste pripravený recept. Ak by ste uvarili rýchly a ľahký sendvič s kuracím šalátom, pripravili by ste recept. A tak ďalej. Existuje veľa rôznych druhov receptov – niektoré sú jednoduché a priame, zatiaľ čo iné na ich správne vytvorenie potrebujú špeciálne vybavenie alebo zručnosti. Existuje mnoho rôznych druhov receptov, niektoré si vyžadujú špeciálne vybavenie alebo spôsoby varenia.

Príjemné poznávanie receptov na zdravé raňajky vám bude príjemné a nezabudnite, že väčšinu z týchto receptov môžete pripraviť hromadne, aby ste si ich mohli vziať so sebou na cesty!

Recepty na zdravé raňajky pre deti

Naplňte malú misku rovnakými dávkami každej ingrediencie a odložte ich pre deti, aby si vytvorili vlastnú „raňajkovú pizzu“. Ak je to žiaduce, nechajte ich na raňajky pizzu nakrájaným čerstvým ovocím.

1 celozrnný anglický muffin 1 lyžica arašidového masla (alebo iného orechového alebo semenného masla) 1/2 banánu, tenké plátky 2 čajové lyžičky medu (alebo iného sladidla)

Zloženie:

 • 1 celozrnný anglický muffin
 • 1 lyžica arašidového masla (alebo iného orechového alebo semenného masla)
 • ½ banánu, tenké plátky
 • 2 čajové lyžičky medu (alebo iného sladidla)

Kroky:

Muffin rozdelíme na polovicu a mierne opečieme. Na muffin natrieme arašidové maslo. Navrch dajte banán a pokvapkajte medom.

Nutričné ​​informácie:

Kalórie: 439, celkový obsah tukov: 19 g, sacharidy: 58 g, bielkoviny: 16 g, vláknina: 8 g

Recepty na zdravé raňajky pre deti (vyvážená výživa)

1 porcia = ½ c (125 g) varenej ovsenej vločky s ½ šálky (50 g) hrozienok a 1 polievková lyžica. (15 ml) javorového sirupu

Zloženie:

 • 1 šálka (150 g) rolovaného ovsa (nie okamžitého alebo rýchleho)
 • 2 šálky (500 ml) vody, odstredeného mlieka alebo sójového mlieka
 • 1 polievková lyžica. (15 ml) rastlinný alebo repkový olej
 • ½ šálky (125 ml) javorového sirupu, medu alebo hnedého cukru
 • 1 lyžička (5 ml) mletej škorice
 • Sp lyžička (1 ml) soli
 • 1 lyžička (5 ml) čistej vanilky
 • 2 šálky (500 ml) čerstvého, mrazeného alebo scedeného konzervovaného ovocia

Smery:

V strednom hrnci priveďte do varu ovos, vodu, mlieko, olej a sladidlo. Dobre premiešajte, znížte teplotu, zakryte a duste 3 minúty. Stiahneme z ohňa a necháme 2 až 3 minúty postáť. Primiešajte škoricu, soľ a vanilku. Lyžicu ovsených vločiek dajte do misiek a dozdobte ich ovocím. Podávame teplé.

Pripravuje 4 porcie (½ šálky / 125 g na porciu)

Veľkosť porcie: ¼ ovos, ½ ovocia

Na porciu: 186 kalórií, 2 g bielkovín, 40 g sacharidov (20 g cukru), 1 g tuku, 0 g nasýtených tukov, 0 mg cholesterolu, 2 g vlákniny, 20 mg sodíka

Tipy na varenie: Tento recept sa dá ľahko alebo zdvojnásobiť. Tekutinu pomaly pridávajte do ovsa. Ak pridáte príliš veľa, potom budú ovsené vločky polievočnejšie.

Tento recept môžete pripraviť z vody, odstredeného mlieka alebo sójového mlieka. Na väčšie spálenie kalórií použite rastlinný olej alebo kokosový olej.

Ovocie je možné vymeniť za iné prísady, ako je napríklad jablková omáčka, roztlačený banán, konzervovaná tekvica alebo akékoľvek iné ovocné alebo zeleninové pyré.

Keď budete tento recept podávať na raňajky, znížte cukor na polovicu alebo ho úplne vylúčte. Javorovým sirupom alebo medom môžete tiež nahradiť sladké sušené ovocie, ako sú datle, hrozienka alebo marhule.