ako na to?

Recept na čokoládové Martini: Ako na neho?

Čokoládové martini je jedným z najobľúbenejších nápojov na večierkoch. Existuje veľa variácií, ale všetky majú rovnaké základné prísady. Budete potrebovať ľad, whisky alebo vodku, horčiny (alebo ovocné džúsy) a nejaké sladidlo, ako je med alebo cukrový sirup.

Existuje niekoľko druhov čokoládových martini a líšia sa svojou chuťou. Niektoré z nich sú veľmi silné, iné mierne. Ale všetky chutia vynikajúco!

Dobré čokoládové martini je nielen vynikajúce, ale aj ľahko sa vyrába. Môžete to urobiť takto:

Ako si vyrobiť dokonale čokoládové Martini?

Možno si myslíte, že vyrobiť dokonalé čokoládové martini by bolo ťažké, ale v skutočnosti to nie je príliš ťažké, ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov:

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si alkohol. Ak chcete piť niečo silnejšie ako vodku, choďte na whisky alebo gin. Ak máte radšej sladší nápoj, vyskúšajte zmes tmavého rumu a sladkého vermútu.

2) Ďalším krokom je pridanie horkosti alebo ovocnej šťavy. Zvyčajne používam pomarančový džús, pretože chutí tak dobre s ostatnými ingredienciami. Môžete tiež použiť citrón, limetku, grapefruit, brusnicový džús atď …

3) Nakoniec pridajte sladidlo, ako je med alebo cukrový sirup. Dobre premiešajte a dajte do chladničky.

Môžete tiež experimentovať s rôznymi druhmi ovocia a likérov a prísť s vlastným jedinečným receptom. Niektoré populárne variácie zahŕňajú čokoládové martini Godiva a martini z bielej čokolády.

Samozrejme to sú iba návrhy, ak chcete vyskúšať svoju vlastnú zmes, neváhajte a urobte to. Na tomto nápoji je skvelé to, že môže mať akékoľvek variácie a napriek tomu bude dobre chutiť.

Môžete podávať svoje martini akýmkoľvek spôsobom chcete, ale ak chcete byť nóbl, choďte na martini poháre. Jedná sa o špeciálne navrhnuté okuliare, ktoré majú tenkú stopku a tvar misy. Majú širokú základňu pre stabilitu a tenké strany, ktoré sa zužujú dovnútra, keď sa dostanú na vrchol.

Tento tvar je navrhnutý pre optimálnu chuť a arómu, keď sa alkohol zahrieva a odparuje, čím uvoľňuje svoje chute a vôňu.

Teraz, keď viete, čo konkrétne v čokoláde martini patrí, ako pripraviť dokonalé a ako ju podávať, môžete sa baviť experimentovaním s vlastnými receptami. Môžete ich dokonca zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou. Prečo teda neskúsiť práve teraz pripraviť čokoládové martini?