Púzdrové šaty
Oblečenie

Púzdrové šaty

Vymýšľanie rôznych druhov a typov oblečenia je dnes na bežnom poriadku. Dizajnéri a návrhári experimentujú so všetkým oblečením, ktoré nosíme. Ich vylepšovanie a kombinácie farieb, strihov a motívov je pre moderné oblečenie povinnosťou. Výnimku netvoria ani šaty, ktoré na ženách vidíme najčastejšie v letných dňoch, taktiež na spoločenských akciách, ale ani zimné obdobie nie je chudobné na tento typ oblečenia.

Púzdrové šatyPúzdrové šaty sú veľmi kvalitným a variabilným kusom oblečenia. Nájdu uplatnenie tak u štíhlych ako aj u plnoštíhlych žien. Podľa predstáv tej, ktorej dámy si vyberú také, ktorými chcú zvýrazniť konkrétnu časť svojej postavy. Vynikajúcim riešením je to pre ženy s dlhými nohami, ktorých dĺžku zvýraznia.

V šatníku si ženy vystačia aj s jedným kusom, prípadne dvomi. Je tomu tak preto, lebo môžu ich kombinovať napríklad so šálom, či šatkou. Ďalšou možnosťou je kombinácia s rôznymi šperkami a tým sa docieli pozornosť na ozdoby a nie na šaty.

Taktiež v spojení s rôznymi druhmi topánok púzdrové šaty pôsobia dojmom elegancie a pohody.

Látok a materiálov na výrobu je mnoho. Najčastejšie sa používa bavlna, ktorá je šetrná k ľudskej pokožke a hlavne je to prírodný materiál. K bavlne sa pridáva maličký podiel elastického materiálu, ktorý dodá šatám pevnosť a tým púzdrové šaty sa stávajú pohodlné a pekne vytvarujú postavu ženy.