ako na to?

Príčiny zápachu z úst. Čo s tým?

Najbežnejšou príčinou zápachu z úst je konzumácia korenených jedál alebo nápojov ako káva, čaj, horká čokoláda atď. Tieto jedlá sú zvyčajne veľmi kyslé a môžu spôsobiť reflux kyseliny (GERD). GERD spôsobuje bolesť v krku, čo sťažuje dýchanie. Ak máte GERD, zvyšuje sa množstvo vyprodukovaného plynu, čo spôsobuje problém so zápachom z úst. Medzi ďalšie dôvody patrí fajčenie cigariet, pitie alkoholu a užívanie drog, ako je marihuana a kokaín.

Existuje veľa vecí, ktoré môžu spôsobiť nepríjemný zápach zo žalúdka. Medzi tieto dôvody patrí:

• Jesť príliš veľa korenených jedál alebo nápojov • Fajčiť cigarety • Piť alkohol • Užívať drogy ako marihuana a kokaín • Nečistiť si zuby dostatočne pravidelne • Zlá zubná hygiena

Čo môžete robiť so zápachom z úst?

1) Jedzte korenené jedlo alebo nápoje, ktoré sú vám kyslé v krku!

Okoreňte si jedlo korenenými jedlami a nápojmi. Snažte sa nejesť nič, čo obsahuje cukor alebo mliečne výrobky. Vyhýbajte sa jedlám ako paradajky, cibuľa, cesnak, zázvor, chilli a iné korenené korenie. Ak ich budete jesť, uistite sa, že sú čerstvé a surové.

2) Pravidelne si čistite zuby

Čistenie zubov dvakrát denne pomáha predchádzať zubnému kazu. Ak však kefujete príliš neskoro počas dňa, budete si musieť pred opätovným kefovaním počkať až do rána.

3) Na vyčistenie jazyka použite škrabku na jazyk

Váš jazyk na svojom povrchu obsahuje veľa baktérií, potravinového odpadu a odumretých buniek. Používanie škrabky na jazyk môže pomôcť zabrániť zápachu z úst spôsobenému baktériami, ktoré sa zachytia v malých štrbinách vášho jazyka.

4) Zuby používajte najmenej raz denne

Odpad z jedla má tendenciu sa zasekávať medzi zubami a spôsobovať zápach z úst. Ak chcete mať svieži dych, je použitie zubnej nite nevyhnutné.

5) Na osvieženie úst použite pomôcku Water Pik

Vodný pik pomáha eliminovať plytvanie potravinami a častice potravy zo štrbín v ústach. To môže pomôcť zabrániť zápachu z úst. Používanie vodného piku tiež pomáha predchádzať zubnému kazu, zápalu ďasien a iným škodlivým chorobám zubov a ďasien.

6) Pite vodu, aby ste sa udržali hydratovaní

Pitná voda vyplavuje toxíny, ktoré môžu spôsobiť zápach z úst. Pomáha tiež predchádzať zubnému kazu a problémom so suchom v ústach. Sucho v ústach spôsobuje nepríjemný zápach z úst, pretože redukuje sliny a vlhkosť v ústach, čo zabraňuje rozkladu baktérií a tráveniu potravinového odpadu, ktorý spôsobuje nepríjemný zápach z úst.

7) Vyvarujte sa určitých tekutín, ako sú káva, čaj a iné nápoje

Pitie nápojov, ako je káva a čaj, môže spôsobiť sucho v ústach. To môže spôsobiť nepríjemný zápach z úst, pretože spôsobuje menej slín a vlhkosti v ústach.

8) Nikdy neignorujte svoj zlý dych!

Ak má váš zápach z úst negatívny vplyv na kvalitu života, vždy sa poraďte s lekárom. Môže to byť spôsobené základným zdravotným stavom, ako je infekcia dutín alebo astma. Ignorovanie vášho problému nezmizne a časom sa môže zhoršiť.

9) Vyhýbajte sa tabakovým výrobkom

Tabakový dym obsahuje najmenej 27 rôznych známych látok spôsobujúcich rakovinu. Zasahuje tiež do prirodzeného procesu dýchania, pretože sťažuje správne dýchanie.

10) Jedzte cesnak a cibuľu s mierou

Konzumácia surového cesnaku a cibule môže dať dychu silný zápach aj hodiny po ich zjedení. Je to tak preto, lebo obsahujú silné prchavé zlúčeniny síry. Ich konzumácia vo veľkom množstve môže poškodiť tkanivo, ktoré lemuje váš žalúdok. Ak chcete tieto jedlá konzumovať, robte ich s mierou a držte ich od iných potravín, ktoré konzumujete. Nežujte surový cesnak alebo cibuľu pred cvičením alebo športovou aktivitou, pretože ich silný zápach sa môže uvoľňovať z vášho dychu a spôsobiť zápach z úst.

Toto je top 10 domácich liekov na zápach z úst. Ak máte nejaký iný prostriedok, neváhajte ho komentovať a dajte nám vedieť, aký prínos pre vás bol. Ak sa vám tento článok zdal užitočný, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou.