Predám okno
Okná

Predám okno

Okná sú výraznou estetickou zložkou, ktorá ovplyvňuje vzhľad domu a pôsobí aj na tvorbu príjemného bývania. Okná prezentujú majiteľa bytu vo vzťahu k jeho okoliu. Ak si dáte záležať na ich výbere a neskoršej starostlivosti, poukazuje te tak na to, že máte dobrý vkus a ste starostlivý človek.

Prvým krokom, ktorý musíte urobiť je voľba správneho tvaru, rozmerov, farby okna a to zvonka i zvnútra. Na estetickom dojme z okna sa podieľa použitý materiál. Okná sa v súčasnosti vyrábajú z rôznych druhov materiálov.

Predám oknoNajpoužívanejším materiálom je drevo, ktoré má svoju štruktúru, textúru a farbou povrchu je nenahraditeľné. Drevo má zároveň dobré tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré zabraňujú vyžarovaniu chladu okenného rámu a tým aj orosovaniu. Drevo je organický materiál, preto má nízku odolnosť voči škodcom (plesne, huby, hmyz). Z tohto dôvodu sa okná ešte povrchovo upravujú. V dnešnej dobe sa vyrábajú kvalitné eurookná, ktoré zodpovedajú požiadavkám na tepelnú i zvukovú izoláciu a tesniacu schopnosť. Eurookná majú pekný dizajn, dlhú životnosť, navyše sú ekologické a jednoducho sa s nimi pracuje.

Plastové okná sú v súčasnej dobe pomerne dosť obľúbené. Ich výhodou je, že si vyžadujú minimálnu údržbu. Tieto okná sú hermeticky uzavreté, z toho vyplýva, že infiltrácia vzduchu je malá. Z toho dôvodu je vhodné používať plastové okná s vetracou štrbinou.

Popri spomínaných drevených a plastových oknách existujú i hliníkové, oceľové či kombinované formy okien. Keď sa rozhodnete kupovať okná mali by ste si dobre premyslieť pre ktorý druh sa rozhodnete v závislosti od ich vlastností.

Firmy, ktoré ponúkajú výmenu okien, často poskytujú i odvoz Vašich starých, väčšina firiem tak urobí až za menší poplatok. Ak sú však Vaše pôvodné okná v zachovalom stave, môžete ich skúsiť ponúknuť na niektorej inzertnej internetovej stránke. Inzerát je často možné podať bez poplatku, takže je to výhodnejšie než dať ponuku do novín.