ako na to?

Pôvod počítačových hier a na čo sú dobré?

Hry sú v dnešnej dobe populárnou formou zábavy. Používajú sa na relaxáciu, socializáciu a dokonca aj na vzdelávanie. Mnoho ľudí ich používa na útek z reality alebo len na strávenie času. Niektoré hry boli navrhnuté s ohľadom na deti; môže si ich však vychutnať každý bez ohľadu na vek.

Existuje mnoho rôznych typov hier, ako sú kartové hry, stolné hry, hry s kockami, hry na hrdinov (RPG), strategické / simulačné hry, logické hry a iné. Existujú aj mobilné aplikácie, ktoré umožňujú používateľom hrať tieto typy videonahrávok alebo počítačových aktivít.

Najbežnejším typom videohier je strieľačka z pohľadu prvej osoby (FPS). Tento typ videí zvyčajne vyžaduje, aby hráči strieľali na nepriateľov, aby ich zabili. Medzi ďalšie typy patria závodné hry, športové hry, bojové hry a ďalšie.

Videohry sa hrajú na rôznych zariadeniach, ako sú počítače, konzoly, vreckové počítače a mobilné telefóny. Videohry sa medzi tínedžermi stali veľmi populárnymi vďaka ich schopnosti zabávať ich počas dlhej nudy. Popularita videohier sa v priebehu rokov zvyšovala, pretože používateľom umožňuje zdokonaľovať svoje zručnosti a učiť sa nové veci pri zábave.

Väčšina spoločností poskytujúcich videohry ponúka pre svoje produkty obsah na stiahnutie (DLC). DLC možno definovať ako ďalší obsah vytvorený pre hru. DLC môže obsahovať nové úrovne, nové misie, nové vybavenie, zbrane a ďalšie veci, ktoré pomáhajú hráčom dokončiť pôvodnú hru alebo ju mierne pozmeniť. Niektoré hry majú takzvanú verziu „free to play“, kde si ju môžu používatelia voľne stiahnuť a potom platiť za odblokovanie špeciálnych funkcií.

Medzi ďalšie typy videohier patria simulačné alebo strategické hry. Tieto typy hier sú „realistické“ hry, ktoré zvyčajne vyžadujú, aby hráč zvládol veci ako obchod, politika, náboženstvo a / alebo vojny. Tieto hry zvyčajne nie sú určené iba na zábavu; namiesto toho sa snažia simulovať činnosti a nápady nájdené v skutočnom svete. Medzi známe príklady patrí Euro Truck Simulator, Civilization a Angry Birds.

Stolové hry sú určené pre skupinu ľudí, ktorí si môžu zahrať stolovým spôsobom, zvyčajne na doske s pultmi alebo miniatúrami. Medzi známe stolné hry patria Monopoly, Šach, Dáma a Riziko. Existuje tiež veľa rôznych druhov kartových hier, ako je poker, mágia: zhromažďovanie a mnoho ďalších.

Logické hry sú zvyčajne určené na testovanie pozorovacích schopností používateľa a schopností riešiť problémy. Medzi najznámejšie logické hry patria Tetris, Portal a Bejeweled. Logické hry sa zvyčajne ľahko naučia, ale ťažko zvládnu.

Predpokladá sa, že najskoršia forma hier pochádza z Egypta, kde by ľudia hrali hry ako formu uctievania svojich bohov. V tomto období hrali hry ako Mancala a Senet. Prvé stolové hry vznikli v Perzii siedmeho storočia, kde boli vyrobené z dreva. Starí Gréci a Rimania by hrali hru s názvom Ludus Duodecim Scriptorum založenú na Ilias a Odyssey. Hry často súviseli s náboženstvom ľudí.

Postupom rokov sa hry stávali zložitejšími a komplikovanejšími. Niektoré z najslávnejších hier pochádzajúcich zo starej Číny, kde by vytvárali kúsky ako domino, kocky, hracie karty a mnoho ďalších vecí. V stredoveku hrali hry zvyčajne šľachtici aj občania. Cirkev by sa im však niekedy zamračila a považovala by to za stratu času.

Počas sedemnásteho a osemnásteho storočia došlo k zásadnému posunu v druhoch hier, ktoré sa vyrábali, a stalo sa populárnym veľa nových foriem zábavy. Mnoho nových hier sa stalo prominentnou súčasťou kaviarní a taverien. Najobľúbenejšími hrami v týchto časoch boli kartové hry a ich tvorba sa urýchlila po vynájdení tlače.

Karty sa začali používať v trinástom storočí v ázijských krajinách; v Európe sa však stali populárnymi až v šestnástom storočí. Tarotové karty, ktoré sú talianskym výtvorom, sú jedným z najobľúbenejších druhov kariet. Hranie kartových hier je dodnes populárne, z ktorých najznámejšie sú pravdepodobne hry Bridge.

Kockové hry existujú už od čias starých Egypťanov a často sa využívali na účely hazardných hier. Mnoho z tradičných kockových hier sa stále hrá v pôvodných podobách, niektoré si dokonca užívajú moderné variácie. Snáď najobľúbenejšou z týchto hier sú Craps.

Spoločnosť Gaming urobila s vytvorením hracieho automatu v 30. rokoch obrovský krok vpred. Pinball vymyslel pekár z New Yorku s názvom Harry Mabs. Potom, čo videli popularitu tejto hry, začali ďalší vynálezcovia vytvárať svoje vlastné elektromechanické hry. Jeden z týchto vynálezcov, Bill Kurtis, by vytvoril prvú videohru s názvom „Tennis For Two“.

Koncom sedemdesiatych a začiatkom osemdesiatych rokov sa domáce hry začali stávať populárnejšími. S vynálezom vecí, ako sú Atari, Magnavox Odyssey a Fairchild, sa videohry stávali čoraz viac.

Dvaja študenti z MIT, ktorí sa volali Steve Russell a Martin Graetz, vytvorili hru s názvom Spacewar! Medzi ich priateľmi bola mimoriadne obľúbená a rozhodli sa hru distribuovať prostredníctvom časopisu, ktorý vydávali pod názvom „Softvérové ​​výtvory“. Krátko po vydaní sa počítačové hry začali stávať mimoriadne populárnymi.

Poslednou v evolúcii počítačových hier bolo 3D hranie. 3D hry sa prvýkrát objavili v 90. rokoch a boli mimoriadne populárne. Táto najnovšia forma videohier viedla k lepšej grafike, realistickejším postavám a úžasnej hrateľnosti.

Počítačové hry a ich mechanika sa vďaka novej technológii neustále vyvíjajú a menia. Vďaka vynálezu vecí, ako je virtuálna realita, je možné, že sa počítačové hry môžu v budúcnosti uberať úplne iným smerom.