tipy a triky

Pečenie cookies v konvekčnej rúre

Teplovzdušné pece sú zdroje tepla, ktoré na prípravu jedál využívajú prúdy vzduchu. Pracujú tak, že cirkulujú horúci vzduch cez nádobu s vodou alebo inou kvapalinou pod vysokým tlakom (konvekčným). V konvekčnej rúre sa jedlá varia oveľa rýchlejšie ako v konvenčných rúrach, pretože sa varenie vykonáva mimo bežného teplotného rozsahu domácnosti. Pretože tieto pece pracujú tak rýchlo, vyžadujú menej energie ako bežné pece.

Hlavnou výhodou použitia konvenčnej rúry na pečenie oproti konvenčnej je, že vám umožní pripraviť jedlo pri nižších teplotách. Teplovzdušné rúry zvyčajne dosahujú okolo 300 stupňov Fahrenheita, zatiaľ čo bežné rúry môžu dosahovať až 500 stupňov. To znamená, že môžete ľahko pripravovať cookies, koláče a koláče v kuchyni pri sledovaní televízie alebo pri iných činnostiach pri izbovej teplote. Pri manipulácii so surovinami sa nemusíte báť, že si popálite prsty, pretože sa vám počas varenia príliš nezohrejú.

Avšak použitie konvekčnej pece má určité nevýhody. Jedným z nich je, že vykurovacie teleso nemusí byť vždy k dispozícii. Ak to tak nie je, musíte jedlo znížiť. Ďalšou nevýhodou je, že budete musieť strážiť teplotu, pretože konvekčné rúry sa môžu niekedy prehriať, ak zostanú dlhší čas bez dozoru.

Teplovzdušné rúry rýchlo nahrádzajú konvenčné rúry, takže veľa z nich pravdepodobne nájdete v reštauráciách a sieťach rýchleho občerstvenia. Sú určené na varenie širokej škály potravinárskych výrobkov vrátane mäsa, zeleniny, chleba a mnohých ďalších druhov potravín. Používanie konvekčnej pece je celkom jednoduché a dajú sa začleniť do väčšiny komerčných návrhov kuchýň. Sú tiež k dispozícii v plynovej a elektrickej forme, takže si môžete vybrať, ktorá z nich bude vyhovovať vašim potrebám.

Ako teda vidíte, konvektomaty majú v skutočnosti oproti konvenčným veľa výhod. Sú skvelým doplnkom každej kuchyne a výrazne uľahčia a urýchlia vaše varenie. Ak si chcete kúpiť jeden pre svoj domov, prezrite si dnes konvekčné rúry na predaj v miestnom obchodnom dome.

Teplovzdušné rúry: skvelý spôsob, ako si uvariť jedlo doma!

Konvekčné rúry sú dnes veľmi populárne. Mnoho kuchárov oceňuje výhody varenia jedla v teplovzdušnej peci. Ak ste nikdy predtým žiadny nepoužívali, možno by vás zaujímalo, ako to funguje a či sa za jeho kúpu skutočne oplatí stáť. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o konvekčných rúrach, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie o kúpe jednej pre seba alebo pre svoju reštauráciu, ak ste kuchárom.

Jednou z veľkých výhod konvektomatu je, že varí jedlo oveľa rýchlejšie ako iné typy pecí. Je to tak preto, lebo ventilátor umožňuje, aby teplo cirkulovalo okolo jedla, takže sa pripravuje rovnomernejšie a tiež oveľa rýchlejšie. Mnohokrát môžete v konvekčnej peci uvariť niečo, čo by zvyčajne trvalo len 45 minút iba za 15 minút. To je skvelé pre tie hektické dni, keď sa snažíte dostať večeru na stôl, ale nemáte veľa času na jej prípravu.

Je tiež oveľa energeticky efektívnejšia ako bežné rúry na pečenie, takže jej používaním nielen ušetríte čas, ale môžete ušetriť aj peniaze za účty za elektrickú energiu. Pretože je teplo rovnomernejšie rozložené, nakoniec ho tiež spotrebujete menej, čo vám ušetrí peniaze.

Keď používate konvekčnú rúru, teplota je oveľa stabilnejšia, čo tiež pomáha zaistiť, aby sa vaše jedlo varilo rovnomerne a aby ste nedostali spálené hrany, ktoré často získate pri bežných rúrach. Vaše jedlo sa bude pripravovať viac ako v profesionálnej komerčnej kuchyni, pretože teplota je starostlivo sledovaná a podľa potreby nastavovaná.

Ak práve varíte jedno jedlo po druhom, potom bude pre vaše potreby pravdepodobne vhodná konvenčná rúra. Teplovzdušná rúra je skutočne navrhnutá pre niekoho, kto varí veľa rôznych jedál súčasne. Ak ste kuchárom alebo kuchárom pre veľkú rodinu, potom vám konvekčná pec môže skutočne pomôcť dostať jedlo na stôl oveľa rýchlejšie a urobiť všetkým radosť.

Nájdete konvektomaty, ktoré sú vyrobené z mnohých rôznych materiálov, ako je nehrdzavejúca oceľ, porcelán alebo dokonca sklo. Všetky majú svoje výhody a podľa vlastného vkusu a potrieb si môžete vybrať, ktorý z nich si kúpiť. Konvekčná rúra môže skutočne uľahčiť a spríjemniť váš zážitok z varenia, takže pre váš domov určite stojí za zváženie.