ako na to?

Papierové vianočné ozdoby: Ako si ich vyrobiť doma?

Nápad vyrobiť si doma vlastné papierové ozdoby znie ako skvelý nápad. Môžete dokonca začať nejakou peknou stuhou a použiť ju na ich výrobu. Pred začatím však musíte zvážiť niekoľko vecí. Najskôr si budete musieť najskôr kúpiť materiály. Potom budete musieť vystrihnúť tvary a potom ich navzájom zlepiť. Nakoniec budete musieť pridať nejaké trblietky.

Možno si myslíte, že tieto kroky sú príliš komplikované, ale nie sú to naozaj tak! Ak budete pozorne postupovať podľa našich pokynov, nebudete potrebovať nijaké špeciálne nástroje! Všetky potrebné pomôcky sú k dispozícii vo väčšine obchodov s remeselnými výrobkami. Ak nie, vždy existuje internet (ktorý navrhujeme).

Ako si doma vyrobiť papierové vianočné ozdoby?

  1. Vyberte si materiály na výrobu papierových ozdôb
  2. Vystrihnite tvar na jednej strane pásky
  3. Lepte ho spolu s vodnými lepidlami
  4. Pridajte nejaké ďalšie trblietky, aby vyzerala realisticky a krásne!
  5. Použite tieto šablóny ozdôb na vytvorenie jedinečných vzorov!

Papierové vianočné ozdoby: Veľký projekt po Vianociach

Toto sú niektoré z najlepšie a najunikátnejšie vyzerajúcich ozdôb, ktoré môžete vyrobiť. Ani za ne nemusíte míňať veľa peňazí; domáce ozdoby sú vždy zábavné aj pri výrobe a obdarovaní! V nasledujúcich častiach pre vás máme niekoľko nápadov.

Tieto ozdoby môžete použiť aj ako ozdoby na darčeky. Stačí pridať stužku a máte krásny darček, ktorý bude určite ocenený! Môžete ich tiež vyrobiť niekoľko a zavesiť ich spolu na svoj vianočný stromček a vytvoriť tak farebnú mozaiku! Pamätajte, že na to, aby tieto ozdoby vyzerali dokonale, je potrebná trpezlivosť a kreativita!

Viac jedinečných papierových vianočných ozdôb pre vás

Neobmedzujte sa iba na vzory, ktoré sme vymysleli. Môžete sa pokúsiť byť kreatívnejší a navrhnúť si aj svoje vlastné ozdoby! Sme si istí, že máte doma nejaké staré knihy, ktoré už nečítate. Čo tak vystrihnúť z nich niektoré tvary a zlepiť ich dohromady, aby ste vytvorili svoje vlastné papierové vianočné ozdoby? Môžete ich dať ako darček svojim priateľom a rodine alebo si ich nechať len pre seba!

Ak však naozaj chcete mať nejaké jedinečné a personalizované ozdoby, odporúčame vám, aby ste so zásobami, ktoré máte, urobili niečo viac. Môžete napríklad použiť niektoré zo svojich starých obrazov a rozrezať ich na vytvorenie krásnych papierových vianočných ozdôb. Sme si istí, že keď skončíte, budete milovať ich vzhľad.

Je potrebné pamätať na to, že domáce ozdoby nemusia byť nudné a jednoducho vyzerajúce. Ak sa nad tým zamyslíte a vyberiete správne materiály, môžete si vyrobiť niekoľko skutočne krásnych ozdôb, na ktoré budete hrdí! Len nezabudnite na zábavu a užite si celý proces. Nie je to nakoniec pravý duch Vianoc?

Ďalšie papierové remeslá, ktoré môžete vyskúšať!

Zorganizujete stretnutie so svojou rodinou a priateľmi? Prečo si niektoré ozdoby nevyrobiť aj sami? V tejto časti pre vás máme niekoľko nápadov. Od jednoduchých až po prepracované vzory je v tomto zozname niečo pre každého! Navrhujeme, aby ste si vybrali taký, ktorý zodpovedá vašim súčasným remeselníckym schopnostiam. Príjemnú zábavu a veselé remeselné spracovanie!

Samotná výroba papierových ozdôb je veľmi príjemná a ľahká

Výroba papierových snehových vločiek na vianočné dekorácie

Snehové vločky sú veľmi obľúbenou voľbou počas sviatočného obdobia. Môžete si ho ľahko vytvoriť podľa pokynov uvedených nižšie. Máme pre vás tiež nejaké komplikovanejšie, ak je pre vás príliš jednoduchý. Vyskúšajte ich a vyberte si svoj obľúbený!

Potrebné materiály:

  • Listy tenkého papiera v bielej a svetlej farbe (ako žltá)
  • Nožnice
  • Páska
  • Tenká tyčinka (voliteľné)

Kroky: Nakrájajte list tenkého papiera na polovicu. Každá polovica by mala tvoriť jednu stranu snehovej vločky. Nožnicami vystrihnite dizajn na každom kúsku papiera. Uistite sa, že sa navzájom líšia. To je to, vďaka čomu bude vaša snehová vločka vyzerať zaujímavejšie.

Keď s rezaním skončíte, je na čase ich poskladať. Vezmite jeden z kúskov a jemne ho ohnite. Uistite sa, že rezaná strana smeruje nadol. Jeden koniec bočnej strany, ktorú držíte, nalepte na tenkú tyč (ak ju nenájdete, použite prst). Robte to, kým nemáte niečo, čo vyzerá ako staromódny skladací ventilátor. To, čo ste práve vytvorili, sa nazýva forma draka alebo kostra.

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je položiť druhý kúsok papiera na opačnú stranu drakovej formy alebo kostry. Uistite sa, že strana, ktorú ste práve prelepili, smeruje nahor. Teraz by mal byť váš kúsok papiera vložený medzi dve strany draka. Jemne rozložte boky draka a uvidíte, ako sa vaša snehová vločka formuje! Ak to máte ťažké, skúste si pomôcť tenkou ceruzkou.

Podľa svojich pokynov môžete do svojej snehovej vločky pridať ďalšie vzory. Ak chcete vytvoriť trojrozmernú snehovú vločku, postupujte podľa rovnakých pokynov, ale namiesto toho použite hrubší papier. Pred rezaním môžete tiež najskôr nakresliť svoj vlastný dizajn.