ako na to?

Organizácia malých skriniek: Čo je to malá skrinka?

Malá skriňa je priestor, kde si človek uchováva svoje osobné veci, ako sú odevy, knihy, šperky alebo iné cennosti. Existujú rôzne typy skríň, ako napríklad komody, skrinky do kancelárie, skrinky na topánky a pod. Účelom malej skrinky je chrániť váš majetok pred krádežou a nechceným vystavením, keď ste doma.

Existuje veľa dôvodov, prečo by človek mohol chcieť mať malú skriňu. Napríklad, ak sa vám nedarí nechať kľúče od auta v zapaľovaní vozidla, má zmysel ich uložiť v uzamknutej skrinke. Podobne, ak si nie ste istí, čo sa nachádza v tých škatuliach so starým oblečením, ktoré sa prehrabávajú v podlahe vášho suterénu, malo by zmysel mať ich bezpečne uložené v krabici s označením „staré oblečenie“.

Malá skrinka je v každom prípade niečo, čo musí mať väčšina ľudí, aby mohla pohodlne žiť. Existuje však niekoľko vecí, ktoré sa musia držať mimo dohľadu, aby ste sa vyhli podozreniu. Patria sem drogy a zbrane (aj keď sa teraz môžu javiť ako neškodné), nebezpečné predmety ako nože alebo zbrane a čokoľvek iné, čo by mohlo spôsobiť ujmu ostatným alebo vám samým. Než sa teda rozhodnete, či potrebujete malú skriňu alebo nie, myslite najskôr na tieto potenciálne nebezpečenstvá!

Organizácia malých skriniek: Nápady na dizajn malých skriniek

Ak máte obmedzený priestor, je zrejmé, že musíte ísť zvisle. Z dôvodu úspory podlahového priestoru sú vešiaky a vešiaky na šaty perfektné – pojmú veľa vecí bez toho, aby zaberali veľa miesta. Pre menšie priestory je možné na zadnú časť dverí namontovať zábradlie, ktoré tak visí cez hornú časť, a ak je to potrebné, stiahne sa iba dole. Je to vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť, aby sa dvere mohli podľa potreby stále otvárať a zatvárať.

Vysúvacie stojany na oblečenie, ktoré sa dajú ľahko zložiť a zložiť, sú tiež dobrým šetričom priestoru pre malé miestnosti alebo udalosti. Zbalia sa do úhľadnej krabičky, takže keď to nie je potrebné, budú z cesty. Prípadne môžu byť umiestnené v rohu miestnosti a zakryté látkovým poťahom, ak sa nepoužívajú kvôli elegantnejšiemu vzhľadu.

Ak je pravdepodobné, že oblečenie bude špinavé alebo mokré, je najlepšie ho uložiť v samostatnej malej skrini alebo mať stojan na oblečenie s poťahom. Ak sa napríklad často ocitnete v práci na aute alebo na záhrade, mohol by byť dobrý nápad, keby ste svoje pracovné odevy odložili do samostatnej malej skrinky s poťahom. Takto ich udržíte čisté a suché, aby ste ich v prípade potreby mohli nosiť.

Výhodou malého stojana na oblečenie s poťahom je, že sa môže zdvojnásobiť ako úložná jednotka. Napríklad, ak máte obmedzený priestor v skrini, môžete zavesiť nejaké šaty na stojan a ďalšie predmety uložiť v nádobách na poličke pod nimi. Takto môžete uvoľniť toľko potrebný priestor pre ďalšie veci.

Organizácia v malom šatníku: Myšlienky na malé skrinky

Pokiaľ ide o organizáciu, možností je neúrekom. Môžete použiť škatule, koše, tašky a všetko, na čo si spomeniete, aby ste mali poriadok a poriadok. Napríklad v šatni môže byť priestor na zavesenie pre ťažšie predmety, ako sú kabáty, šaty a bundy. Môžete na ne použiť plastové alebo plátenné koše a podľa toho ich označiť alebo dokonca farebne označiť, ak existuje veľa položiek.

Košele, tričká, spodnú bielizeň a ponožky je možné skladovať v priehľadných stohovateľných nádobách na policiach. Môžete mať buď niekoľko rovnakých, alebo niekoľko rôznych veľkostí, aby bolo všetko ľahko viditeľné a prístupné.

Môžete tiež použiť menšie plastové boxy s viečkami na malé predmety, ako sú spodná bielizeň a ponožky. Vďaka tomu sa nestratia a dajú sa ľahko stohovať, aby ste videli, čo je vo vnútri.

Ak vás tlačí priestor, mohli by ste si zaobstarať aj závesný organizér na topánky na menšie predmety, ako sú ponožky, spodná bielizeň a šály. Tie je možné zavesiť na koľajnicu alebo z police a udržať všetko na svojom mieste.

Na veľa drobností, ako sú šperky, sponky do vlasov a iné ozdobné kúsky, môžete použiť malé krabičky s priehľadnými viečkami, aby boli dobre viditeľné. Na menšie predmety, ako sú mince a skrutky, by sa mohli hodiť plastové prepravky na mlieko.

Ak budete mať usporiadané oblečenie, ušetrí vám to veľa frustrácie, pokiaľ ide o ranné obliekanie!

Úložný priestor pre deti

Ako každý rodič vie, deti majú zvyčajne veľa vecí. Ak máte malé deti, je pravdepodobné, že váš dom prekypuje hračkami, ktoré boli kedysi pekne uložené v ich spálni. Teraz sú porozhadzované po podlahe obývacej izby, pretože už nie je viac miesta na ich umiestnenie.

Dôvody sú rôzne, niektorí rodičia uprednostňujú hračky svojich detí v obývacej izbe, aby si s nimi dieťa mohlo hrať, kedykoľvek chce. Teoreticky to znie pekne, ale váš dom sa rýchlo zmení na mínové pole hračiek a veľmi ťažko sa vám bude prechádzať obytným priestorom. Ostatní rodičia dávajú prednosť tomu, aby bol priestor s hračkami oddelený od obývacej časti, čo môže byť výzvou, pretože väčšina domov to zvyčajne nemá na pamäti.