ako na to?,  Obliečky

Odstránenie sieťotlače z polyesteru

Odstránenie sieťotlače z polyesteru nie je vôbec ťažké. Vyžaduje si to len trpezlivosť a správne nástroje. Ak máte záujem odstrániť vinylové nápisy z polyesteru, potom čítajte ďalej! Odstránenie sieťotlače z polyesteru je možné vykonať ľahko, ak máte správne vybavenie a zručnosti. Musíte začať dôkladným vyčistením stroja. Potom sa budete musieť zbaviť všetkých nežiaducich materiálov, ako je vinyl alebo iný druh papiera. Potom budete chcieť materiál na sieťotlač opatrne odlepiť pomocou žiletky. Po odstránení môžete na dokonalé vyčistenie oblasti použiť rozpúšťadlo ako acetón alebo trenie liehu pred nanesením novej vrstvy sieťotlačového materiálu.

Ako odstrániť vinylové písmo z polyesteru:

Ak chcete z polyesteru odstrániť vinylové nápisy, musíte najskôr odstrániť podklad. Vinylové písmená sa zvyčajne tlačia na číry vinylový plát, ktorý sa nalepí na miesto cez vrchnú časť látky. Keď vyberiete podložku, uvidíte, že sú tam dva kusy vinylu spojené dohromady. Tieto kúsky sú zložené z niekoľkých vrstiev lepiacej pásky a sú veľmi pevné. To umožní vinylovým písmenám prilepiť sa k látke. Možno zistíte, že musíte vinyl odlepiť od podkladu vo vrstvách, aby ste ho mohli ľahšie odstrániť.

Ako odstrániť sieťotlač z nylonu:

Je prekvapivo ľahké odstrániť sieťotlač z nylonu. Proces je oveľa jednoduchší ako jeho odstránenie z bavlny. Všetko, čo potrebujete, je len trochu mastnoty po lakte a trocha teplej vody. Môžete použiť trochu tekutého pracieho prostriedku, ktorý vám pomôže dosiahnuť, aby bola látka pekná a mydlová, ale nie je to potrebné. Keď budete mať svoj predmet pekný a namydlený, môžete sa pustiť do práce. Pomocou rúk začnite pracovať s látkou krúživými pohybmi proti sebe. Budete chcieť stráviť viac času látkou skôr ako jedným smerom. Môžete si napríklad zvoliť, že budete trieť látku krúživými pohybmi a ruky budete pohybovať od spodnej časti košele po vrch. Táto metóda by mala odstrániť všetky stopy vinylu asi za 10 minút.

Ako odstrániť prenosovú sieťotlač z polyesteru:

Transferová sieťotlač z polyesteru je veľmi podobná vinylovému písmu, ktoré sa aplikuje na bavlnené tričká. Podobný je aj proces jeho odstraňovania. Najskôr budete musieť odstrániť hornú vrstvu grafiky pomocou žiletky alebo iného ostrého nástroja. Ďalej budete chcieť grafiku namočiť do teplej vody a trochu tekutého saponátu. Po niekoľkých minútach by ste mali zistiť, že sa grafika začína kĺzať po povrchu látky. V tomto okamihu by ste mali byť schopní použiť svoje ruky alebo dokonca štetec na úplné odstránenie látky z látky.

Jedným z najlepších spôsobov, ako odstrániť sieťotlač z polyesteru, je použitie komerčne dostupného produktu známeho ako Goo Gone. Je veľmi efektívny pri odstraňovaní mnohých rôznych druhov lepidiel. Patrí sem typ lepidla použitého pri sieťotlačových prenosoch. Na opracovanie látky budete ešte musieť použiť nejaké mazivo na lakte, ale tento výrobok môže výrazne znížiť množstvo úsilia, ktoré musíte vynaložiť.

Mali by ste tiež pamätať na to, že nemusí byť vždy praktické pokúsiť sa sieťotlač odstrániť. Ak je grafika veľmi veľká, mali by ste zvážiť jej uchovanie, ak je spodná polyesterová tkanina vysoko kvalitná alebo ak je v nej dostatok materiálu pre iný projekt. Okrem toho by ste mali pamätať na to, že aj po odstránení grafiky môžu zostať nejaké dôkazy. Napríklad na mieste, kde bola predtým umiestnená grafika, si tkanina môže zachovať mierne oranžový alebo hrdzavý odtieň. To sa dá vyriešiť praním látky, ale mali by ste to pravdepodobne urobiť pred zostavením odevu, aby ste sa vyhli neskorším komplikáciám.

Ako odstrániť vinylové písmo z bavlny:

Odstránenie vinylového písma z bavlny je oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Existuje niekoľko rôznych možností, ako sa môžete pokúsiť dokončiť svoju prácu. Tieto metódy sú pre väčšinu druhov textílií bezpečné, nezabudnite však najskôr vyskúšať malú nenápadnú plochu, aby ste sa ubezpečili, že nebudú mať nepriaznivé účinky.

Jedna metóda spočíva v použití odlakovača. To funguje, pretože vinyl je v skutočnosti plast. Odlakovač je vyrobený z veľmi silnej chemikálie nazývanej acetón. Acetón roztaví plast, čo vám umožní ľahko odlepiť vinyl z látky. Táto metóda by nemala bavlnenej látke vôbec ublížiť.

Druhá metóda spočíva v použití sušiča vlasov. Teplo zo sušičky pomôže roztaviť lepidlo pod vinylom, aby sa dalo odtiahnuť od látky.

Ak je vinyl v umývateľnom stave, môžete ho tiež použiť pomocou čistiaceho prostriedku na bielizeň. Pridajte trochu pracieho prostriedku do bielka a bežte normálnym cyklom. Čistiaci prostriedok by mal pomôcť uvoľniť lepidlo, ktoré drží vinyl na danom mieste. Keď práčka dokončí cyklus, mali by ste zistiť, že všetok vinyl spadol alebo bol uviaznutý na vnútornej strane stroja. V tomto okamihu môžete dokončiť odstránenie vinylu ručne.

Odstránenie vinylových nálepiek z kože:

Vinylové samolepky sa často umiestňujú na kožené predmety, ako sú peňaženky, kabelky a bundy. Tie môžu byť veľmi ťažko odstrániteľné bez poškodenia koženého predmetu. Ak bola nálepka na položke dlhšiu dobu, potom malo lepidlo, ktoré ju držalo na mieste, dostatok času na vysušenie a spojenie s kožou. To sťažuje odstránenie nálepky bez poškodenia kože.

Jedným z najlepších spôsobov riešenia tejto úlohy je vloženie koženého predmetu do vane plnej teplej vody. Použite jemný čistiaci prostriedok, ako je napríklad prostriedok na umývanie riadu a nechajte predmet máčať aspoň hodinu alebo dokonca cez noc. Teplo z vody a čistiaceho prostriedku by malo kožu zmäkčiť a umožniť vám jemne odlepiť vinylovú nálepku alebo prenášať s malým odporom.

Ak sa vinyl po namočení vo vode nezlieva, môžete skúsiť kožený predmet položiť na horúci povrch, napríklad na horúcu panvicu, žehliacu dosku alebo dokonca na palubnú dosku vášho automobilu v horúcom dni. Teplo z povrchu by malo kožu a lepidlo zjemniť, aby ste mohli vinyl ľahko odlepiť.

Ak sa vinyl po použití vody a tepla nezráža, môžete skúsiť použiť fén alebo tepelnú pištoľ na zjemnenie kože a lepidla. Môžete tiež vyskúšať použiť nejaký leštiaci prostriedok na kožu a handričku na odstránenie nálepky. Leštidlo agresívne votrite do oblasti nálepky, aby ste kožu a lepidlo zjemnili. Ešte raz buďte opatrní, aby ste nepoškodili povrch koženého predmetu.

Ak stále máte problémy s odstránením vinylu po vyskúšaní všetkých týchto metód, potom by ste mali zvážiť odstránenie nálepky odborníkom. Majú nástroje, vybavenie a zručnosti potrebné na to, aby odviedli lepšiu prácu, ako vy sami bez poškodenia tovaru.

Ako vinylová samolepka a odstránenie prenosu ovplyvňuje povrch vecí:

Odstraňovanie vinylových nálepiek alebo prenosov z povrchov nie je vždy bezproblémový proces. Niekedy môžete viac poškodiť predmet, z ktorého odstraňujete nálepku, ako aj oblasti okolo nálepky. Ak nie ste pri pokuse o odstránenie vinylu opatrní, môžete skončiť natrhnutou textíliou, poškriabaným povrchom stola alebo dokonca rozbitým oknom. V niektorých prípadoch vám môže byť lepšie nechať nálepku nalepenú nalepiť na ňu niečo priehľadné, ak v budúcnosti budete musieť oblasť znova zakryť.

Získanie odbornej pomoci s vinylovou nálepkou a projektom na odstránenie prenosu:

Aj keď väčšina ľudí dokáže relatívne ľahko manipulovať s malými vinylovými nálepkami alebo prevádzať úlohy sama, sú chvíle, keď je projekt buď príliš veľký, zložitý alebo vyžaduje špeciálne nástroje, ktoré nemusíte mať. Toto je čas, kedy by ste mali zvážiť zapojenie profesionála, ktorý vám pomôže.

Aj keď cena za prenájom profesionála môže byť niekedy vysoká, zvyčajne z dlhodobého hľadiska nakoniec ušetríte, pretože nepoškodíte žiadny majetok a nebudete si musieť kupovať špecializované nástroje, ktoré môžete použiť iba raz.

Ďalšou výhodou prenájmu spoločnosti, ktorá sa tým živí, je to, že má zručnosti a skúsenosti potrebné na to, aby vám pomohla s akýmkoľvek projektom na odstraňovanie vinylových nálepiek alebo prevodov, ktorý máte. Či už potrebujete preniesť vinyl alebo odstrániť nálepky z rovného povrchu, okna auta, nábytku alebo dokonca z ťažko prístupnej oblasti na tele. Profesionál, ktorého si najmete, by vám mal byť schopný pomôcť.

Keď hľadáte profesionála na prenájom, určite si urobte prieskum. To, že spoločnosť podniká už dlhší čas, ešte nemusí znamenať, že bude robiť dobrú prácu. Poraďte sa s miestnym úradom Better Business Bureau a zistite, či neboli podané nejaké sťažnosti na spoločnosti, ktoré uvažujete o prijatí do zamestnania. Mali by ste sa tiež pokúsiť porozprávať s ostatnými ľuďmi, ktorí v minulosti tieto spoločnosti používali, aby ste získali prehľad o tom, ako boli spokojní s prácou, ktorú vykonali, a cenou, ktorú zaplatili.

Po porovnaní niekoľkých rôznych spoločností, zostavení zoznamu výhod a nevýhod každej z nich a skontrolovaní u BBB, či na tieto spoločnosti neboli podané nejaké sťažnosti, by ste mali byť schopní urobiť informované rozhodnutie, ktorú z nich si najať .

Teraz, keď viete, ako bezpečne odstrániť vinylové nálepky a prenosy bez poškodenia povrchov, ako aj to, ako a kedy najať odborníka, by ste mali byť pripravení na akékoľvek vinylové nálepky alebo prenosy, ktoré sa môžu v budúcnosti vyskytnúť.