Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Obývačkový nábytok

Obývačkový nábytok

Obývačkový nábytok

O téme nábytku a zariadenia bytu či domu by sa dalo debatovať donekonečna. Nehovoriac o nábytku v obývačke. Tam sa predsa odohráva väčšina udalostí.

Ľudia trávia v obývacích izbách najviac času, čo sa týka času stráveného v miestnostiach vášho bytu alebo domu. Preto by ste mali zariadeniu v obývačke venovať aj patričný čas. Predsa len v tejto miestnosti budete sedieť s vašou návštevou a tu sa budú pravdepodobne odohrávať všetky rodinné oslavy.

Obývačkový nábytokNa čo by sme teda nemali zabudnúť pri zariaďovaní a čo by vo vašej obývačke nemalo chýbať? V prvom rade by ste si mali ujasniť, v akom štýle by ste ju chceli mať naaranžovanú. Či chcete celkový vzhľad v štýle kov a sklo alebo preferujete skôr drevo. Ak drevo, tak svetlé, tmavé, lakované alebo prírodné. Podľa týchto kritérií si totiž budete vyberať nábytok. Tým, že si spravíte určité predstavy a poviete si, čo by sa vám páčilo si keď už nič iné, aspoň uľahčíte výber. Budete vedieť na čo sa orientovať a zariaďovanie vám pôjde lepšie.

V každej obývacej izbe by nemalo chýbať niekoľko vecí, respektíve niektoré kusy nábytku sú naozaj nevyhnutné. Treba sa však pozrieť aj na rozlohu obývačky.

Pohovka je určite nutná a pokiaľ je v izbe dostatok priestoru, netreba váhať s kúpou viacerých sedačiek alebo aspoň kresiel. Pretože pokiaľ je rodina čo i len trojčlenná, večer pri televízii nie je miesta na sedenie či ležanie nikdy dosť. Keď už bola spomenutá televízia, nemal by v obývačke chýbať nejaký stolík, skrinka alebo iný kus nábytku, na ktorom bude televízia umiestnená.

Ďalej je pekným doplnkom knižnica. Nemusí byť veľká, ale pôsobí to esteticky a v každej domácnosti sa nájde aspoň zopár kníh, ktoré tam môžu byť poukladané. Neplatí, že v knižnici musia byť uložené iba knihy. Vyzerá to omnoho krajšie keď do niektorých políc namiesto kníh naukladáte vázy, kvety ale vaše suveníry. V obývačkách ešte zvyknú byť rôzne vitríny, či už s pohármi, keramikou alebo inými doplnkami. To je už skutočne individuálne, ako si každý vyzdobí svoju obývačku.

V neposlednom rade treba spomenúť stolík. Nepochybne patrí do každej obývacej izby. Buď si vyberiete celý sklenený, kombináciu kov a sklo, alebo nejaký celkom iný typ, je znovu len a len na vás.

Ak si netrúfate “poskladať“ svoju obývačku sami, stačí navštíviť veľkoobchody s nábytkom, kde vám ponúknu do izby už hotové celé sety. Nemusíte mať teda strach, že nebudete vedieť, čo sa s čím hodí a ako nábytok správne nakombinovať. Iným riešením je jednoducho zájsť do dizajnového štúdia, kde sa vám budú naplno venovať. V grafickom prevedení budete vidieť svoju obývačku a dizajnér vám zhotoví niekoľko návrhov. Aj toto je cesta, i keď trochu finančne náročnejšia.

Stačí sa ale riadiť vaším vkusom, vyberať si obývačkový nábytok, ktorý sa páči vám a nemusíte mať strach ako to bude vyzerať.