ako na to?

Najlepšie hry pre deti v prírode

Nasledujú niektoré z najpopulárnejších outdoorových hier pre tínedžerov. Môžete ich hrať so svojimi priateľmi alebo sami. Určite zabezpečia zábavu pre vás a vašich priateľov! Toto sú skvelé spôsoby, ako tráviť čas spolu vonku bez toho, aby ste museli ísť von! Niektoré z týchto hier sú tu už od detstva a veľa detí ich hrá dodnes.

Pripojte štyri (alebo inú hru 4×4)

Connect four je jednou z najstarších a najpopulárnejších outdoorových hier pre tínedžerov. Je ľahké sa ho naučiť, nevyžaduje žiadne vybavenie a poskytuje veľa zábavy! Môžete hrať až s ôsmimi hráčmi naraz. Existujú dva typy konektorov – priame kusy, ktoré vyčnievajú z každej strany, a zakrivené kúsky, ktoré sa krútia okolo stredu, takže sa nedotýkajú zeme, keď sú umiestnené na sebe. Konektory môžu byť vyrobené z dreva, plastu, peny alebo dokonca z lepenky.

Značka (alebo iná značková hra)

Značka je ďalším obľúbeným medzi dospievajúcimi a mladými dospelými. Zahŕňa to umiestnenie nálepiek na kúsok papiera, ktoré sa potom používajú na identifikáciu niečoho iného na obrázku. Ak niekto dá prst na štítok, identifikoval ho! Značky majú niekoľko rôznych tvarov a veľkostí vrátane kruhov, štvorcov, trojuholníkov a srdiečok. Samotný názov hry nie je dôležitý, ale dôležité je, aby sa všetci bavili!

Štvorhranný

Táto hra je tiež známa ako hra „Follow the Leader“. Je dobré hrať s veľkou skupinou ľudí. Cieľom hry je ísť kamkoľvek, kam vás vodca nasmeruje v rámci určitej oblasti, zvyčajne štvorcového bloku. Túto hru je možné hrať samostatne alebo s niekoľkými hráčmi.

Twister

Twister, ktorý bol prvýkrát patentovaný v roku 1965, je skvelou hrou pre veľké i malé skupiny ľudí. Cieľom je umiestniť čo najviac vašich častí tela na časť rotujúcej farby, ktorá zodpovedá vašej. K dispozícii sú štyri farby: červená, zelená, žltá a modrá, ktoré zodpovedajú štyrom rôzne zafarbeným kruhom na podlahe. Táto hra funguje najlepšie na polstrovaných podlahách, ako sú telocvične alebo podlahy stanu. Roztoč sa používa na určenie poradia, v akom hráči umiestňujú svoje časti tela na správne miesta.

Hry s bláznivou zábavou na dvore, ktoré vaša rodina bude milovať: Pripojte sa v životnej veľkosti

Vytvorte si svoju vlastnú verziu tejto klasickej hry v životnej veľkosti! Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to môžete urobiť. Môžete použiť veľkú krabicu, vykopať dieru v zemi alebo použiť veľký stôl.

Čo budete potrebovať:

Dve sady hracích prvkov Connect Four (jedna pre každú hrajúcu osobu)

Pripojte štyri herné kúsky:

Môžete si ich buď kúpiť, nejaké už kúpiť, alebo si ich nechať vyrobiť alebo ich kúpiť ako darček na večierok. Tradičná stolová hra má červené kruhy ako „jedny“, biele kruhy ako „dvojky“, žlté kruhy ako „trojky“ a modré kruhy ako „štvorky“. Kúsky sú rôznych veľkostí a ukladajú sa na seba. Chcete sa ubezpečiť, že máte rovnaký počet všetkých farieb.

Ak si vyrábate vlastné kúsky, použite kúsok lepenky, ktorý je dostatočne veľký, aby sa postavil na jeho koniec. Vystrihnite štyri kruhy pomocou dierovača. Prilepte každý kruh na lepenku a vymaľujte ho. Nechajte ju zaschnúť a zo spodnej časti lepenky odrežte malý kúsok, ktorý bude stáť rovno.

Ak používate veľkú škatuľu, môžete ju otočiť na jej konci a trvalým značkovačom nakresliť na každom konci kruhy. Strihajte pozdĺž línií a máte svoje kúsky. Ak kopáte jamu, pomocou tyčinky nakreslite kruhy v zemi.

Ako hrať:

  1. Dvaja hráči vyberú farbu a položia svoje figúrky do východiskovej pozície na bočnej strane hracej plochy. Opačný hráč si vyberie červenú alebo žltú farbu, akoukoľvek chce byť.
  2. Prvý hráč položí svoj prvý diel a potom je na rade druhý hráč. Hráči sa striedajú pri vypúšťaní kúska do slotu, kým sa nestane jedna z dvoch vecí: Kúsok od jedného tímu spadne do „jamky“ na strane druhého tímu, alebo sú kúsky naskladané na strane druhého tímu, čím sa vytvorí hra typu Tetris. stena a už nemôžu spadnúť žiadne ďalšie kúsky. Keď sa stane prvá vec, druhý tím dostane všetky kúsky z „jamky“. Keď sa stane druhá vec, druhý tím dostane všetky súperove kúsky.
  3. Hra sa končí, keď jeden tím stratil všetky svoje kúsky a tento tím prehral.

Uistite sa, že všetky kúsky majú rovnakú veľkosť, aby sa hra dala ľahšie hrať.

Vek: 6 a viac rokov

Počet hráčov: 2

Náročnosť: Ľahko sa hrá; Je ťažké vyhrať