ako na to?

Najlepší spôsob usporiadania domácnosti?

Organizácia domácnosti je jednou z najťažších úloh, ktoré budete musieť podstúpiť. Možno si myslíte, že ide len o to triediť všetko staré oblečenie a knihy do príslušných zásuviek alebo skriniek. Je však potrebné zorganizovať aj veľa ďalších vecí.

Napríklad, ak sa snažíte zbaviť predmetov, ktoré nepatria nikde inde vo vašej domácnosti, bolo by najlepšie, keby ste ich radšej nechali v škatuli, než aby ste ich vyhodili. Možno budete chcieť zvážiť uschovanie niektorých malých domácich spotrebičov, ako sú kávovary alebo umývačky riadu, v samostatných miestnostiach, aby príliš neusporiadali váš obývací priestor.

Okrem týchto predmetov sa pravdepodobne budete chcieť ubezpečiť, že vo svojej domácnosti nemáte zbytočný neporiadok. Ak máte veľké množstvo nábytku, bude to zaberať veľa miesta. Môžete skúsiť vložiť všetko do úložných jednotiek alebo ešte lepšie do garáží!

Existuje niekoľko rôznych typov miestností, ktoré vyžadujú rôzne druhy organizačných metód. Napríklad vaša obývacia izba, jedáleň a kuchyňa budú vyžadovať nábytok. Preto by bolo dobré dať tieto väčšie predmety do svojej garáže.

Mali by ste tiež pamätať na to, že kuchyňa je oblasťou s vysokou premávkou, takže v skutočnosti nebudete chcieť mať veľa nepotrebných vecí, ktoré by ju zahltili. Odložte si tam iba svoje potreby, ako je riad, kuchynské náradie, jedlo atď. Pretože ľudia majú tendenciu zhromažďovať sa v kuchyni, mali by ste na jednu zo svojich stien umiestniť vývesku alebo ozdobný korok. Toto je skvelé miesto na uverejňovanie dôležitých pripomienok alebo sa s nimi dokonca baviť a zavesiť niektoré svoje obľúbené umelecké diela.

Pokiaľ ide o nábytok, pravdepodobne si budete chcieť ponechať spálňový nábytok spolu s posteľnou bielizňou, ako sú matrace, pružiny, plachty, vankúše a prikrývky. Okrem toho by malo byť všetko ostatné vyhodené alebo uskladnené.

Určite by mala byť odmietnutá aj vaša kúpeľňa. Ak je v nej hromada vecí, ktoré ju zapratávajú, nebude to zrovna to najhygienickejšie miesto vo vašej domácnosti. Len si tam nechajte potrebné veci, ako sú uteráky, toaletný papier a čistiace potreby.

Poslednou miestnosťou, na ktorú by ste sa mali zamerať, je vaša spálňa. To je miesto, kde bude organizácia a dekontaminácia najdôležitejšia. Nechcete, aby vám v spálni ležala hromada nepotrebných predmetov, pretože nielen vďaka nej bude váš domov vyzerať neprehľadne, ale tiež to nie je najbezpečnejší spôsob ukladania vecí.

Pokiaľ ide o nábytok, pravdepodobne si budete chcieť nechať svoju posteľ a posteľnú bielizeň, ako sú matrace, pružiny, plachty, vankúše a prikrývky. Okrem toho sa pravdepodobne môžete zbaviť väčšiny ďalších vecí, ktoré sa tam nachádzajú.

Teraz, keď ste prešli všetkými svojimi miestnosťami a zbavili ste sa zbytočného neporiadku, je čas zamerať sa na úložisko.

Pravdepodobne budete chcieť uložiť veľa vecí, ktorých ste sa zbavili, do škatúľ. Nemôžete sa ich veľmi dobre zbaviť, ak ich nemáte kde inde dať do poriadku? Kartónové škatule sú pravdepodobne najlacnejšie a najľahšie dostupné škatule, ktoré sa vám dostanú do rúk. Aj keď by mohli fungovať pri menších predmetoch, pravdepodobne budete potrebovať niečo robustnejšie, aby ste mohli uložiť väčšie predmety.

Ak práve odkladáte krabice s oblečením, vystačíte si s použitím plastových odkladacích košov. Takto ich môžete naukladať na seba a v prípade potreby ich dokonca prepraviť z miesta na miesto. Pre väčšie predmety, ako sú spotrebiče alebo nábytok, si možno budete chcieť prenajať úložnú jednotku. Skladovacie jednotky sú ovládané klimatizáciou a ponúkajú vám rôzne veľkosti, z ktorých si môžete vybrať, v závislosti od toho, koľko vecí máte a koľko chcete minúť.

Pokiaľ ide o zbavenie sa koša, máte niekoľko možností. Jednou z možností je dať všetok svoj odpad do tašiek a potom tašky vyhodiť. Aj keď to určite funguje, môže to byť trochu chaotický a väčšina obcí je skutočne náročná na to, ako dnes vyhodíte smeti. Je to tak preto, lebo nechcú, aby celé ich mesto začalo hniť z odpadkov nahromadených všade.

Ďalšou možnosťou je najať si službu odstránenia harabúrd. Služby na odstránenie harabúrd prídu k vám domov alebo do firmy a z rúk vám vezmú veci, ktoré už nechcete alebo nepotrebujete. Tieto služby bývajú oveľa nákladnejšie ako prenájom kontajnera a vyhodenie koša do toho, ale vykonajú svoju prácu a tiež vám bránia v zdvíhaní ťažkých vecí.

Budete tiež chcieť preskúmať predaj všetkých položiek, ktoré už nechcete alebo nepotrebujete, ale ktoré majú stále určitú hodnotu. To platí najmä pre položky, ktoré ste odstránili z domu alebo kancelárie, ale nie sú to presne to, čo by človek považoval za „haraburdie“. Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť.