ako na to?

Mýty o kúpeľniach, ktorým možno veríte

Vane sú dôležitým príslušenstvom mnohých kúpeľní. Tieto prípravky pomáhajú ľuďom relaxovať a uvoľniť sa od stresu každodenného života. Poskytujú tiež únik z reality pre mnohých ľudí. Niet sa čo čudovať, prečo o vani koluje toľko mýtov. Tu sú tri populárne mýty týkajúce sa týchto prípravkov.

Mýtus o vani č. 1: Môže vás zasiahnuť elektrickým prúdom vaňa.

V skutočnosti vane nenosia elektrinu, takže z nich nemôžete dostať šok. Je to elektroinštalácia vo vašom dome, ktorá vás môže šokovať. Ak máte starý dom, je pravdepodobné, že vaše vedenie nezodpovedá súčasným normám. To znamená, že moderné spotrebiče a elektronika nemusia fungovať tak, ako by mali. To by mohlo viesť k vážnemu šoku, ak ich použijete. Najlepšie je nechať si pred použitím akéhokoľvek spotrebiča skontrolovať elektroinštaláciu v domácnosti autorizovaného elektrikára.

Mýtus o vani č. 2: Z vaní môžete dostať kožné choroby

Vane sú vyrobené z porcelánu, čo znamená, že sú čisté a dezinfikované. Ak sú správne nainštalované a udržiavané, nemusíte sa obávať žiadneho druhu ochorenia. To samozrejme neznamená, že by ste mali používať prasknutú alebo štiepanú vaňu. Ak sú vo vani praskliny alebo triesky, mali by ste ich vymeniť za nové.

Mýtus o vani č. 3: Z používania lacnej vane môžete byť paralyzovaní

Pokiaľ je vaňa bezpečná, nemusíte sa ničoho obávať. Lacné kade môžu byť náchylnejšie na problémy, ale nie sú zdraviu nebezpečné. Ak máte záujem o kúpu kvalitnej vane, mali by ste sa porozprávať s odborníkom na inštalatérske práce. Profesionál vám môže povedať, ktorá vaňa bude mať najväčší vplyv na vašu kúpeľňu, bez toho, aby rozbila bank.

Ako vybrať vaňu?

Vane sú nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne. Poskytujú miesto, kde si ľudia môžu oddýchnuť a odpočinúť si. Na výber je však veľa rôznych druhov vaní. To môže sťažiť výber toho pravého pre vašu kúpeľňu. Nasledujúci sprievodca upozorní na niektoré z najdôležitejších funkcií, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

Cena: Ako každý výrobok, aj vane majú široké cenové rozpätie. Spravidla je najlepšie nastaviť si rozpočet skôr, ako sa pustíte do hľadania. Keď už máte predstavu, koľko chcete minúť, môžete zúžiť svoje možnosti. Môžete sa tiež rozhodnúť, či chcete alebo nechcete platiť viac za konkrétnu funkciu.

Veľkosť: Veľkosť vašej kúpeľne bude určovať veľkosť vane, ktorú môžete získať. Štandardná vaňa sa zvyčajne dodáva vo veľkostiach okolo 40 palcov alebo 50 palcov. O tom, ktorá sa vám do priestoru zmestí, rozhodne veľkosť vašej kúpeľne.

Značka: Existuje veľa značiek, ktoré vyrábajú vane, ale stojí za to si ich kúpiť iba niekoľko. Kúpa vane je kvôli ich vysokej cene dlhodobou investíciou. Má zmysel kupovať iba taký, ktorý vydrží mnoho rokov. Nákupom kvalitnej značky môžete z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze tým, že ich budete musieť vymieňať menej často.

Tvar: Vane sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ak chcete niečo jedinečné, rozhodnite sa, aký tvar vám najlepšie vyhovuje. Štandardnou možnosťou je obdĺžniková vaňa. Tie sú najlacnejšie