Módna obuv
Obuv

Módna obuv

Existuje jedno nepísané pravidlo: Všetko čo sa Vám páči, a pristane Vám je cool a trendy. Leto je priam stvorené na módne úlety. Tohtoročným trendom sú najmä žiarivé a pestré farby, takže sa rozhodne nebojte po nich siahnuť. Oranžová, žltá, tyrkysová a ďalšie teraz vedú.

Ak topánky na opätku nepatria medzi Vaše obľúbené, vôbec nevadí. V móde sú práve malé opätky. Opätok by nemal mať viac ako 5 centimetrov. Takáto výška je dokonca pre chodidlá prospešná. Inšpirácia menších opätkov má korene v 60-tych rokoch.

Módna obuvOkrem klasických topánočiek na vysokom podpätku sa stretnete s topánkami, ktoré majú vysoké viazanie okolo predkolenia. Tento druh topánok má často zaujímavé vzory, ktoré upútavajú pozornosť. Elegantné prevedenie so stuhou na viazanie je vhodné aj na slávnostnejšie príležitosti.

Topánky nemusia byť len jednofarebné, môžu byť ozdobené rôznymi vzormi, kamienkami, kvetmi a inými doplnkami. Moderné topánky sa vyznačujú farebnosťou, ktorá spočíva v kombinácii viacerých farieb. Pri topánkach s vysokou platformou sa stretnete s dekorovaním aj tejto časti. Na topánky sa aplikuje i potlač, pričom vedú najmä zvieracie vzory. Na výzdobu obuvi sa používa i čipka. Topánky s doplnkom pôsobia často módnejšie.

Módne sú i takzvané topánko-sandále, ktoré majú v prednej časti strih klasických členkových modelov a druhú polovicu tvorí otvorení priestor, ako pri letnej obuvi.

Tohtoročné modely topánok sú plné prekvapení, modernosti, a tak trochu možno i nadčasovosti, rozhodne si je z čoho vyberať.