Omrzeli vás farba vašich vlasov? Zdajú sa vám jednofarebné vlasy nemoderné a bez života? V tomto prípade by ste mali vyskúšať melír na vlasy.
Melír najčastejšie vidíme na hlavách mladých ľudí, prevažne u dievčat. Ide o inú farbu niektorých pramienkov vlasov, alebo aj celej hlavy. Aby melír vyzeral čo najprirodzenejšie je potrebné naniesť dvoj až trojfarebný melír. Výsledkom sú pestrofarebné vlasy, ktoré vám môže závidieť každý.
Pomocou melíru dokážete svoje vlasy jemne zvýrazniť svetlejšími alebo tmavšími pramienkami, ktoré sa líšia od vašich pôvodných vlasov len o niekoľko odtieňov. Alebo môžete vytvoriť divoký účes kombináciou akýchkoľvek farieb.
Je viacero možností ako aplikovať melír do vašich vlasov: melírovacie čapice, pomocou alobalu, tupírovacia technika a hrebeňom.
Melírovacia čapica má dierky, ktorými sa prevliekli vlasy, ktoré sa následne nafarbili. V súčasnosti sa už veľmi nepoužíva, lebo pri vyťahovanie vlasov cez dierky bolo spojené s nepríjemným skubaním.
Pomocou alobalu – zafarbené pramienky sa obalia alobalom, aby sa oddelili od ostatných. Touto metódou vznikajú ohraničené farebné pramienky nesplývajúce s zvyškom vlasov.
Tupírovacia technika – farba sa aplikuje prstami na konce vlasov.
Aplikovať melír pomocou hrebeňa je možné aj doma, farebné pramienky viac splývajú a nie sú ohraničené.
Melír si môžete vytvoriť doma, alebo môžete zájsť do kaderníckeho salóna. Avšak výsledný efekt je neporovnateľný. Pokiaľ s tým nemáte skúsenosti určite to nerobte doma. Zvládnete to, ale výsledkom môže byť napríklad nerovnomerné zafarbenie, presvitanie pôvodných vlasov.
Melír, ako aj trvalé farby nie je vhodný pre poškodené vlasy. Ak chcete nanášať melír znova, je potrebné počkať minimálne mesiac, pretože melír potom nechytá. Farba časom odrastá, sa môže zmyť alebo môže vyblednúť pôsobením slnečného žiarenia.