Preskočiť na obsah

Manželské postele

Prvá vec, ktorá každého napadne, keď sa povie spálňa je práve manželská posteľ. Je neodmysliteľnou súčasťou tejto izby. Či už byt obýva manželský pár alebo iba jednotlivec, do spálne si väčšinou každý kupuje manželské postele.

Na našom trhu ich je obrovské množstvo, preto si nie je problém vybrať. Alebo, žeby bol problém práve v tom, že ich je také množstvo a neviete, ktorá sa vám páči viacej?

Manželské posteleNajčastejšie sa predávajú odjakživa drevené manželské postele. Bolo to tak vždy, v minulosti, prítomnosti a zrejme sa to nezmení ani v blízkej budúcnosti.

Manželské postele je možné kúpiť vo veľkom množstve farebných prevedení, preto nie je problém zladiť posteľ s nábytkom či farbou stien. Dostupné sú taktiež postele rôznych materiálov, kovové či drevené, z lacnejšieho mäkkého dreva alebo kvalitnejšieho tvrdého dreva.

Manželské postele a materiály

Najmodernejšie manželské postele sú zhotovené z kombinácie dreva, kovu a dokonca aj skla či plastu. Kovové časti sa v poslednej dobe dostávajú do popredia. Veľmi obľúbené sú aj biele manželské postele, ktoré obsahujú prvky striebra. Je ich ale ťažké zladiť s ostatnými prvkami interiéru.

Matrac na manželské postele

Manželské postele, ktoré sú pre nás najlepšie obsahujú kvalitné matrace. Najlepšie sú anatomicky tvarované matrace, ktoré sú navyše antialergénne, čiže sú vhodné aj pre alergikov a nespôsobujú im žiadne komplikácie. Takže zo zdravotných dôvodov sa neoplatí šetriť na matracoch. Taktiež nešetrite ani na kvalitných vankúšoch a paplónoch.