Lacné čižmy
Obuv

Lacné čižmy

Čižmičky sú stále In, či už na jar, na jeseň, zimu a dokonca v nich môžete očariť aj v lete. Čižmy nad kolená, takzvané overknees sú módnym hitom tejto sezóny. Každá žena ich už určite pozná.

Obchody ponúkajú širokú paletu modelov čižiem v rôznych farbách, od červenej, hnedej, cez modrú, bielu až po klasickú čiernu. Nejedna dáma túži po krásnych nohách. Vysoké čižmy pomôžu zakryť malé nedostatky a zvýraznia krásu nôh.

Lacné čižmyVďaka vysokým podpätkom nohy vyzerajú opticky dlhšie a štíhlejšie. S obyčajnej ženy sa stane atraktívna dračica. Budete sa cítiť sexy a zvodne. V kombinácii s vhodným oblečením môžete dosiahnuť veľmi zaujímavý výzor.

Mnoho ľudí považuje čižmičky za zimnú obuv, ale lesklé čižmy sú skôr opakom. Topánky určené na celoročné nosenie sú zhotovované bez teplej podšívky. Lesklé čižmy sú vhodné nie len na párty, ale aj do spoločnosti. Základom je vedieť si zvoliť správne oblečenie.

Trend nosiť čižmy aj v letom období je zaužívaný hlavne vo Veľkej Británii. Počas leta je tam síce teplo,  ale studenému vetru zo Severného mora sa nedá vyhnúť. Čižmy rôznych modelov tam môžete vidieť na každom rohu. Na Slovensku nie je tento trend veľmi zaužívaný, dalo by sa povedať, že ho mnoho ľudí pokladá za úplný nezmysel. Odporcovia sa stotožňujú s názorom, že čižmy patria k zime, aby chránili nohu pred chladom.

Pravdu povediac, čižmičky sú vhodné najmä na obdobie koncom leta, noci sú vtedy výrazne chladnejšie. Trh ponúka čižmy rôznych tvarov a rôznych materiálov. Čím sú čižmy vyššie tým viac pôsobia sexy. Môžete si ich pokojne obuť ku krátkym šortkám, alebo i k šatám.

Skvele vyzerajú i členkové čižmičky, nazývané „booties“. Najlepšie vyniknú v kombinácii so sukňou nad kolená alebo s úzkymi džínsami či legínami. Hodia sa k nim i svetrové typy šiat. Hoci siahajú tieto čižmičky len po členky nemusíte sa báť, žeby Vaša postava nepôsobila dostatočne sexy. Celkovú siluetu upravíte vhodným oblečením, k sukni môžete zvoliť čierne pančušky, ktoré nohy opticky zoštíhlia.

Členkové čižmičky môžu vyzerať ako klasické čižmy končiace pri členkoch s plnou špičkou, alebo nájdete i čižmičky s vyrezanou špičkou, ktoré sú ako stvorené na letné nosenie. Čipkové čižmy môžu dokonca nahradiť aj lodičky, pôsobia vkusne a elegantne.

Čižmy určené na jeseň, nie sú vhodné pre zimné obdobie ani pre vlhké počasie. Túto obuv výrobcovia často označujú ako vychádzkovú, preto musíte dávať pozor na nálady počasia. Tieto topánky sa vyrábajú z jemných materiálov, ako je semiš, koženka, a iné.

Tovar z východnej Ázie je síce pomerne lacný, no netreba zabúdať aj na naše zdravie. Európsky výrobcovia len ťažko dokážu cenovo konkurovať iným krajinám, preto sa zameriavajú na kvalitu svojich výrobkov. Ak skutočne chcete ušetriť niekoľko eur, potom si skúste čižmičky objednať prostredníctvom e-shopu, ktorých je v dnešnej dobe neúrekom. Navyše ponúkajú veľmi široký výber. V prípade, že Vám čižmičky nebudú sedieť, väčšina internetových obchodov je natoľko ústretová, že Vám tovar vymení, poprípade vráti peniaze.