Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Krepové obliečky

Krepové obliečky

Krepové obliečky

Dlhé hodiny strávené pri žehlení neposlušných obliečok na periny. Každá žena v domácnosti to pozná. Tento čas, ktorý strávite pri žehlení obliečok môžete využiť určite oveľa zaujímavejšie ako toto. Veľmi dobrým spôsobom ako sa s týmto problémom vysporiadať je kúpa krepových obliečok.

Výhodou tohto typu obliečok je pomerne nenáročná údržba s porovnaním s obyčajnými obliečkami.  Krepové obliečky veľmi rýchlo schnú a nevyžadujú si žiadne žehlenie. Ale majú aj záporné stránky. Tieto obliečky nie sú vhodné pre alergikov či astmatikov. Problém je v tom, že si nevyžadujú žehlenie. Stávajú sa preto miestom pre tvorbu rôznych alergénov či baktérií.  A len žehlením pri vysokých teplotách sa tieto alergény, ktoré sú zdraviu škodlivé ničia.

Krepové obliečkyKvalitné krepové obliečky sa vyrábajú z prírodnej 100% bavlny, ktoré prešla krepovou úpravou. Táto úprava spočíva v chemickom procese. Tento proces je nazývaný lúhovanie. Aj výroba krepových obliečok spočíva v klasickej plátnovej väzbe. Krepový efekt je vytvorený rozdielnou hustou priadze v osnove. Po tom ako sa utká krepová priadza, následne dochádza k vyzrážaniu tkaniny v ráme.

Krepové obliečky sa zvyčajne vyrábajú v klasických veľkostiach. Vankúš o mierach 70 x 90 cm. Prikrývky v rozmeroch 140 x 200 cm. Pre tých, ktorým klasické veľkosti nestačia, taktiež sa vyrába prikrývka o veľkosti 140 x 220 cm. Keď už ani tento nadštandard vám nestačí, musíte si nehať spraviť obliečky na mieru.