Krásne vlasy
Vlasy

Krásne vlasy

Mať krásne a zdravé vlasy je túžbou mnohých žien. Avšak na to aby Vaše vlasy vyzerali krásne potrebujete zvoliť vhodnú starostlivosť. Skutočne dobrý kaderník Vám pomôže a poradí ako dostať Vaše vlasy do tej správnej formy.

Ak sa chcete vyhnúť rozštiepeným končekom a suchým vlasom, mali by ste sa vyvarovať častému používaniu fénu. Horúci vzduch vlasy ťažko poškodzuje. Ak už si predsa len musíte vlasy vyfénovať, použite radšej chladnejší vzduch. Hoci čas sušenia sa tak výraznejšie predĺži, ale za to ušetríte svoje vlasy pred poškodením. Naviac vďaka tomuto o čosi šetrnejšiemu spôsobu budú Vaše vlasy lesklejšie a ľahšie opraviteľné. Mokré vlasy sú veľmi krehké a náchylnejšie na poškodenie, preto z nich po umytí len jemne vymačkajte prebytočnú vodu a nechajte voľne uschnúť, nedrhnite si vlasy uterákom a drasticky nerozčesávajte. Lepšie je vlasy prečesať pred umytím. Vlhké vlasy môžete opatrne prečesať hrebeňom s riedkymi zubami. Najskôr začnite rozčesávať korienky, a následne postupujte po častiach smerom ku korienkom.

Krásne vlasyPri umývaní vlasov je vhodné striedať značky šampónov, vyhnete sa tak zanášaniu vlasov. Umyté vlasy by Vám mali vydržať zhruba 2 dni, časté umývanie ich oslabuje. Ideálna teplota vody je 25-35 °C. Šampón je nutné z vlasov dôkladne opláchnuť. Ak navštevujete často bazény, je vhodné si po každej takejto návšteve vlasy opláchnuť, aby ste ich zbavili chlóru.

Existuje povera podľa ktorej keď si vlasy budete stále česať dosiahnete tak ich lesk, ale týmto spôsobom skôr môžete o vlasy prísť.

Ak sú Vaše vlasy jemné a rovné, mali by ste pouvažovať nad strihom pod uši alebo po plecia. Najlepšie je nechať ich zostrihať do postupna. Po umytí si do vlhkých vlasov votrite penu na zväčšenie objemu. Prečesávajte ich v predklone proti smeru rastu a nechajte voľne uschnúť.

Na úpravu hustých rovných vlasov  je dobré používať guľatú kefu. Môžete vyskúšať strih s nepravidelne zostrihanými končekmi. Takýto strih bude vyzerať cool. Po umytí na vlasy naneste stylingovú penu a vlasy prečešte a nechajte uschnúť poprípade vyfénujte. Vlasy dodatočne upravujte už iba prstami.

Pre vlnitý typ vlasov sú vhodné nepravidelné strihy. Dĺžka vlasov môže končiť na úrovni kľúčnych kostí, alebo ak máte dlhšie vlasy postupne ich zostrihajte od uší smerom nadol, vlasy sa tak odľahčia a zväčšia objem. Ošetrujte ich hydratačným krémom na vlnité vlasy, zabránite tak ich krepovateniu. Vlasy upravte prstami a nechajte voľne uschnúť.

V prípade kučeravých vlasov je vhodné neskracovať ich dĺžku viac ako po kľúčne kosti. Kučeravé vlasy sa ľahšie upravujú ak sú dlhšie, môžete ich jednoduchšie skrotiť do nejakého účesu. Pre tento typ vlasov sú na trhu viaceré výrobky, ktoré kučery dokážu uhladiť. Penové tužidlo naneste na vlhké vlasy, môžete použiť fén s kefou, vlasy nakoniec prejdite len prstami.

Suché vlasy sú väčšinou matné a krehké, zle sa upravujú a pri česaní sa často môžu lámať. Na tento typ vláskov používajte vyživujúci šampón a kondicionér. Jedenkrát do týždňa im doprajte regeneračnú kúru. Suché vlasy sa snažte nefénovať, radšej ich nechajte voľne uschnúť. V prípade nutnosti môžete fén použiť na dotvarovanie požadovaného účesu. Suchým vlasom zabezpečia vlhkosť špeciálne vodové alebo mliečne emulzie.

Mastné vlasy sú azda najčastejším problémom. Po umytí často nevydržia dlhšie ako jeden deň a začnú sa nepekne zlepovať. Časté umývanie vlasov sa veľmi nepreferuje, ale človeku, ktorý má tento druh vlasov na výber neostáva. V súčasnej dobe existujú na trhu šetrné šampóny aj na každodenné použitie. Vhodné je aby ste tento šampón striedali so šampónom na mastiace sa vlasy. Kondicionéry používajte len v malom množstve a nanášajte ho najmä na konce vlasov, nie ku korienkom a dobre umyte.

Jemné vlasy tiež nie sú nejaká životná výhra. Sú neposlušné, tenké a ťažšie sa upravujú. Používajte šampóny na posilnenie vlasov a zväčšenie objemu. Kondicionér nanášajte v malom množstve na konce vlasov. Pre zväčšenie objemu aplikujte na vlasy sprej alebo špeciálnu emulziu určenú pre tento efekt. Pekný výsledok docielite aj použitím natáčok alebo veľkej guľatej kefy.