ako na to?

Kedy začať kŕmiť šteňa ako dospelého psa?

Najlepší čas na zmenu jedálnička vášho šteňaťa je tesne pred alebo po dovŕšení jedného roka. Ak ho kŕmite v noci, potom bude potrebovať menej spánku, ako keď ho budete kŕmiť cez deň. Začnite mu teda kŕmiť šteňatá v noci a postupne zvyšujte množstvo potravy pre psov, kým nedosiahne jeden rok.

Ako dlho by malo šteňa jesť jedlo pre šteňatá?

Dobrým pravidlom je kŕmiť šteňa 1/3 šálky (25 ml) krmiva pre psov na jednu libru (0,45 kg). To znamená, že ak máte štvormesačné šteniatko, podávali by ste mu každé tri dni 3 šálky (750 ml) krmiva pre psov.

Aký je najlepší spôsob kŕmenia krmiva pre moje šteňatá?

Na kŕmenie šteňaťa môžete použiť injekčnú striekačku s hrotom kvapkadla. Alebo môžete použiť lyžicu. Existuje veľa rôznych značiek krmív pre psov online. Môžete ich vyskúšať všetky a vybrať si značku, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Niektoré značky sú pre šteniatka lepšie, iné pre ne nemusia byť vôbec vhodné.

Je v poriadku dať šteniatku krmivo pre psa?

Šteňatá by mali dostávať pravidelné krmivo pre psy zmiešané s trochou vody. Môžete dať svojmu šteniatku suché alebo mokré krmivo pre psov, ale najlepšie je držať sa jedného druhu. Mokré krmivo pre psov má veľa výživných látok a môže spôsobiť žalúdočné ťažkosti, ak sú kŕmené výlučne.

Môžete kŕmiť psa starým jedlom?

Raz za čas môžete dať svojmu psovi staré jedlo. Najlepšie je však nepodávať psovi zastaralé jedlo dlhšie ako jeden deň.

Mám si kúpiť drahé krmivo pre psov?

Drahé krmivo pre psy nemusí byť nevyhnutne lepšie ako lacné krmivo pre psy. Vždy skontrolujte dátum a uistite sa, že jedlo nevypršalo. Nechcete svojmu miláčikovi dávať jedlo, kvôli ktorému bude chorý. Vždy sa držte značky, o ktorej viete, že pre vášho psa funguje, a postupne ho primiešavajte do iných značiek, aby vaše šteňa malo nejakú rozmanitosť.

Ako zistím, či môj pes jesť dostatočne?

Niektorí psi sú vyberaví jedáci a nezjedia každý kúsok jedla. Niektorí môžu jesť príliš veľa alebo príliš málo. Ak sa obávate, že váš pes neje dosť, môžete mu zmerať jedlo v prvých dňoch a potom ho začať postupne kŕmiť. Ak sa po niekoľkých týždňoch obávate, že neje dosť, môžete ho bezplatne nakŕmiť a odmerať mu celodenné jedlo, aby ste zistili, či ho zje všetko.

Ako zistím, či má môj pes nadváhu?

Ak má váš pes nadváhu, mali by ste znížiť jeho príjem potravy. Možno budete tiež chcieť svojho psa cvičiť častejšie alebo ho vziať do posilňovne.

Mali by ste tiež skontrolovať, či váš pes nemá akékoľvek fyzické problémy, ktoré by mu mohli spôsobiť priberanie. Pomalší metabolizmus, problémy so štítnou žľazou a niektoré lieky môžu spôsobiť, že pes priberie nežiaduce kilogramy. Ak máte akékoľvek otázky o tom, koľko potravy by mal váš pes jesť, poraďte sa so svojím veterinárom. Bude schopný zistiť, či má váš pes nadváhu, a môže mu odporučiť stravu.

Tipy

Pri znižovaní príjmu potravy pre vášho psa to robte pomaly v priebehu týždňa alebo dvoch. Ak mu príliš veľa znížite jedlo, príliš rýchlo ho môže bolieť žalúdok.

Nikdy nedávajte svojmu psovi jedlo. Niektoré jedlá sú pre psy toxické a väčšina z nich nemá potrebné živiny. Psy tiež nemôžu tráviť rovnaké jedlá ako my.

Ak máte viac ako jedného psa, kŕmte ich osobitne. Aj keď sú to psy, môžu žiarliť a bojovať o jedlo. Obzvlášť to platí, ak je človek šteňa.

Možno budete chcieť kŕmiť svojho psa v samostatnej oblasti od vás. Niektorí ľudia dokonca umiestnia detskú bránu, aby sa ich pes necítil vynechaný, keď všetci jedia.

Nekŕmte svojho psa jedlom z odpadu. To môže viesť k tomu, že sa stane mrchožrútom a bude jesť veci, ktoré by nemal. Môže to tiež viesť k uduseniu.

Vždy sa uistite, že je pre vášho psa dostatok čistej pitnej vody.

Dbajte na to, aby ste psovi vždy umyli jedlo a vodu. Hoci majú psy silnejší tráviaci systém ako ľudia, môžu ochorieť, ak jedia alebo pijú zo špinavého jedla.

Vždy postupujte podľa pokynov na taške alebo plechovke krmiva pre psov. Väčšina značiek má špeciálne pokyny, koľko kŕmiť vášho psa v závislosti od jeho veľkosti, veku, úrovne aktivity a toho, či je alebo nie je šteňa alebo dojčiaca matka.

Keď svojho psa prvýkrát dostanete, sledujte, koľko toho asi týždeň zje. Zapíšte si to do zošita. To vám pomôže určiť, koľko ho v budúcnosti budete kŕmiť.

Vždy nezabudnite vyčistiť všetky potraviny, ktoré spadnú na podlahu. Je to nielen dobré správanie, ale pomáha to zabrániť tomu, aby sa vo vašom dome stali problémom mravce a iný hmyz.

Ak máte psy v interiéri, investujte do vysávača. Jedlo padá, je to skutočnosť života. Ak budete mať po ruke vákuum, pomôže vám to udržať váš domov čistý a váš pes bude tučný a šťastný.