ako na to?

Júnové tipy na záhradu. Čo robiť v júni?

Juniorské semená sa veľmi dobre pestujú v interiéroch. Poskytujú príjemnú paletu farieb a textúr. Starostlivosť o nich je jednoduchá a vydržia dlho. Môžete si ich kúpiť v záhradných centrách alebo online v katalógoch ako Garden Republic, Orchid Plus atď.

2) OVOCNÉ STROMY:

Na výrobu vlastnej šťavy alebo vína môžete použiť akýkoľvek druh ovocných stromov. Medzi ovocné stromy patria jablká, hrušky, broskyne, slivky, nektárinky a mnoho ďalších. Niektoré druhy ovocných drevín produkujú veľa ovocia, zatiaľ čo iné druhy plodia menej ako jednu pol šálky denne. Vyberte si teda strom správnej veľkosti podľa svojich potrieb. Na záhrade môžete pestovať aj kvety, napríklad ruže a ľalie.

3) HYDROPONICKÁ VODA:

Hydroponická voda je najlepším riešením na udržanie zdravia rastlín. Hydropónia je metóda pestovania rastlín bez pôdy. Rastliny pestované hydroponicky nepotrebujú slnečné svetlo, a preto nevyžadujú zalievanie. Pomocou hydropónie môžete pestovať paradajky, papriky, uhorky, baklažán, šalát a ešte oveľa viac. Hydroponickú vodu môžete získať v obchodoch s hardvérom alebo online v Amazone alebo Home Depot.

4) AEROGARDENY:

V aerogardách môžete pestovať rastliny hydroponicky. Najlepšie na aerogardách je, že rastliny rastú bez pôdy. Môžete použiť živiny z rýb, krvi a kostí, hnojivo, rastlinné tonikum a ďalšie. Prvým krokom je vytvorenie vlastnej aerogarden alebo si môžete pre svoje záhradnícke potreby zaobstarať aerogardeny od Amazonu, Ebay alebo HomeDepot.

5) ZÁHRADNÍCKE NÁRADIE:

Záhradnícke náradie je pri pestovaní rastlín vo vašej záhrade veľmi dôležité. Kvalitné záhradné náradie môžete získať od spoločností HomeDepot, Lowes, Orchard a Amazon.

6) ZMÄKČOVAČ VODY:

Zmäkčovač vody si môžete zaobstarať, najmä ak máte vodu zo studne. Voda zo studne nie je pre vaše rastliny dobrá, pretože obsahuje príliš veľa horčíka a vápniku, ktoré nie sú pre rastliny prospešné. Zmäkčovač vody si môžete zaobstarať v obchodoch Lowes alebo HomeDepot.