Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Japonské závesy

Japonské závesy

Japonské závesy

Mnohí ľudia rozmýšľajú ako správne vyriešiť otázku priestoru vo svojom dome, a akým spôsobom predeliť jednotlivé miestnosti. Je totiž mnoho spôsobov ako to urobiť a každý jeden dokáže vo veľkej miere zmeniť vzľad vášho obydlia.

Máte na výber z niekoľkých alternatív. Buď sa rozhodnete pre klasické obyčajné steny, posuvné dvere, alebo japonské steny, o ktorých sa o chvíľu dozviete niečo viac.

V poslednej dobe trend obyčajných stien dosť upadá a začína sa preferovať takzvaný otvorenejší priestor. To znamená, že v domoch alebo väčších bytoch nie je každá jedna miestnosť predelená od ostatných štyrmi stenami, nie sú úplne izolované, ale častokrát sú oddelené len akýmsi múrom a bez dverí.

Japonské závesyRiešením môže byť aj veľká knižnica s knihami, ktorá bude deliť jednu izbu od druhej. Ak máte menšiu rozlohu domu, otvoreným priestorom docielite, že nebude pôsobiť tak malým dojmom. Keď máte opačný problém, treba vymyslieť, ako váš príbytok zútulniť. Aj preto predajcovia prišli s nápadom ako japonské závesy.

Ide o určitú zástenu, ktorá je vyrobená z látky a tiahne sa od stropu až po zem. Slúži ako oddeľovač miestností. Závesy sú umiestnené v dvoch alebo piatich koľajničkách, po ktorých sa posúvajú. Ak sa všetky odhrnú, sú zoradené na boku za sebou. Toto je veľká výhoda oproti klasickým stenám, s ktorými už jednoducho nepohnete. K zakúpeniu sú priehľadné varianty, ale takisto aj zatemňujúce, nepriehľadné. Sú veľmi elegantné a pôsobia domácky, útulne a zároveň aj exoticky.

V prípade potreby ich kedykoľvek odhrniete alebo naopak. Môžete ich napríklad použiť na oddelenie jedálne a obývacej izby. Keď zorganizujete oslavu pre viacero ľudí a budete chcieť viac priestoru, jednoducho závesy odhrniete celkom nabok a neskôr ich vrátite do pôvodného stavu. Takto sa dá manipulovať iba s japonskými závesmi. Sami si tiež vyberiete farbu, aj vzory.

Japonské závesy sa stali hitom a obľubuje ich stále viac zákazníkov. Sú populárne aj preto, lebo zákazník si sám určí výšku panelov, prípadne ich šírku. Niektoré firmy dokonca ponúkajú svojim zákazníkom možnosť, vytvoriť si úplne sám dizajn celého závesu.

Okrem oddeľovacej funkcie môžu slúžiť aj ako tienidlá, teda sú umiestnené pred oknami. Vyberiete si materiál, ktorý je pre vás najvhodnejší a najlepšie sa hodí do interiéru domu.

Japonské závesy sú najvhodnejšie do rodinných domov, kde je viac priestoru, ale pokojne by som ich použila aj v priestrannejších bytoch. No do tých menších sa nehodia, keďže tie sú väčšinou útulné už sami o sebe a skutočne si vyžadujú klasické steny. Nemajú totiž jedálne a podobné miestnosti a iste uznáte že japonské závesy nie sú vhodné na predelenie spálne alebo kúpeľne.

Ak máte radi moderný dizajn a hľadáte stále nové trendy, ktorými by ste vylepšili vaše bývanie, japonské závesy sú tým pravým riešením. Okrem ich exotického vzhľadu šetria miestom a jednoduchou manipuláciou ich ovládate podľa potreby.