ako na to?

Grilovaný kurací recept so soľou Feta

Existuje veľa spôsobov, ako pripraviť grilované kuracie mäso so soľou feta. Môžete ho grilovať alebo piecť. Ale obe metódy poskytujú vynikajúce výsledky! Všetky som už vyskúšala a chutia tiež skvele! Tu je postup, ako pripraviť grilované kuracie mäso so soľou feta:

1) Príprava kuracieho mäsa: Pripravte svoje kuracie mäso podľa pokynov v obale. Ak žiadne nemáte, stačí použiť vykostené kuracie stehná bez kože.

2) Varenie kurčaťa: Nalejte 1 hrnček vody do veľkého hrnca na silný oheň. Osolíme (ja som použila kóšer). Privedieme do varu. Po uvarení znížte teplotu na stredne malú teplotu a duste ju, kým nie je kuracie mäso uvarené, ale nerozpadne sa, asi 20 minút. Stiahneme z tepla a necháme mierne vychladnúť a potom nakrájame na tenké plátky proti zrnu (alebo ak chceme, nakrájame na celé zrno).

3) Kuracie mäso grilujte: Predhrejte rúru na 425 stupňov Fahrenheita. Kuracie kúsky poukladáme na plech a pokvapkáme olivovým olejom. Veľkoryso ochutíme soľou a korením. Pečte 10 minút, obráťte kúsky a pokračujte vo varení ďalších 5 minút, kým nie je kuracie mäso pri prepichnutí vidličkou veľmi jemné. Vypnite rúru a pred podávaním nechajte kuracie mäso odpočívať najmenej 15 minút. Podávame ihneď za tepla!

Nie je to jediný spôsob, ako pripraviť tento vynikajúci recept, ale je to tak, ako ho obvykle pripravujem. Vychádza super!

  • 2 libry Vykostené kuracie stehná bez kože (asi 6)
  • 1/4 šálky teplej vody
  • 1 lyžička. Soľ
  • 1/4 lyžičky. Korenie
  • 1 balenie gréckeho jogurtu (používam bez tukov)
  • Syr Feta s objemom 4 unce, rozpadnutý (nerozdrvte ho! Nechajte ho vo veľkých kúskoch)
  • 2 strúčiky cesnaku, drvené
  • 4 lyžičky. Oregano, sušené grilované kuracie mäso so soľou Feta Pokyny.

Vložte kurča do veľkej misy a pokvapkajte ho 1 lyžicou olivového oleja a potierajte ho. V menšej miske zmiešajte teplú vodu, soľ, korenie, cesnak, oregano a syr feta. Všetko dobre premiešajte. Nalejte kura a zakryte igelitom. Dajte do chladničky na 1 hodinu. Predhrejte plynový alebo uhlíkový gril na stredný oheň. Kurča dajte na gril a povarte 10 minút. Otočte kúsky, pokvapkajte zvyšným olivovým olejom a povarte ich ďalších 10 minút, alebo kým už nebudú v strede ružové. Podávame!