Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Francúzske okno

Francúzske okno

Francúzske okno

Vynikajúcim doplnkom, ktorý nielen oživí ale vďaka slnečnému žiareniu dokonale presvetlí váš domov je francúzske okno. Francúzske okno je okno so sklenou výplňou, ktoré na rozdiel od klasického okna siaha od stropu až po zem. Francúzske okná sa vyrábajú otváracie a posuvné.

V dnešnej dobe ľudia začínajú uprednostňovať francúzske okná pred klasickými, hlavne kvôli veľkému množstvu skla, ktoré následne pôsobí majestátne na akejkoľvek budove a taktiež dokonale presvetlenému interiéru.

Francúzske oknoJe to síce veľmi zaujímavý doplnok, avšak neodporúčal by som ho do panelového bytu, ani na vyššie poschodia rodinného domu. Keďže ide o okno zhora po zem, ľudia, ktorí majú strach z výšok môžu dostať po pohľade vonku závraty. Samozrejmosťou je umiestnenie ochranného zábradlia alebo ochrannej mriežky z vonkajšej strany. Najideálnejšie je umiestniť ho do prízemných rodinných domov, kde ho taktiež môžete použiť ako východ z domu. Používajú sa tiež ako dvere na balkón.

Tieto okná je možné objednať u firiem, ktoré vyrábajú klasické okná a dvere. Francúzske okná sa vyrábajú z dreva a plastu, taktiež je možné vybrať z veľkej škály farieb. V rámci doplnkov je možné dokúpiť k oknu aj sieťku a žalúzie.

Francúzske okno sa vynikajúco hodí do moderného interiéru, bude však znamenať obmedzenia pri jeho zariaďovaní či umiestnení vykurovacích telies.