Čínske učenie feng-šuej hovorí o harmónii v priestore a nerušenom plynutí energie čchi, teda všetko čo nás obklopuje pozostáva z energie a je v neustálom plynutí. Poďme ho teraz aplikovať do reality.
Spálňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v každom dome. Je to miesto na relax, odpočinok a lásku a keďže v tejto spánkom strávime tretinu života, je potrebné venovať jej interiéru veľkú pozornosť.
Pre kvalitný spánok by sa v spálni nemal nachádzať počítač, pracovné dokumenty, poprípade detské hračky, žiadne špicaté predmety a ozdoby. Taktiež by sa v spálni nemalo nachádzať zrkadlo, ak tu však je, tak v noci musí byť otočené smerom od postele.
Veľmi dôležité je umiestnenie postele. V rámci feng-šuej je dobrý spánok zabezpečený ak je posteľ otočená na svetovú stranu, ktorú vám vypočítal odborný poradca feng-šuej. Pre posteľ všeobecne platí, že za záhlavím má byť rovná stena, oproti posteli je stena bez dverí a bez okien. Okno sa nachádza vpravo alebo vľavo, na protiľahlej strane sú dvere. Čelo postele je podľa tohto učenia symbolická hora, vďaka ktorej máme pocit ochrany a bezpečia. Taktiež sa neodporúča spať pod oknom alebo medzi dvoma oknami. Police umiestnené nad posteľou vytvárajú neustály tlak na hlavu.
Najvhodnejší materiál, z ktorého môže byť posteľ vyrobená je drevo. Lepšia je posteľ s nožičkami a bez úložného priestoru, čo má za následok následné voľné prúdenie vzduchu a energie pod posteľou.
Poloha spálne je taktiež dôležitá. Musí byť umiestnená čo najďalej od vchodových dverí, aby tam bol čo najväčší pokoj a aby bolo zachované súkromie. Taktiež je lepšie, ak je okno spálne umiestnené do tichšej ulice.