Fén na vlasy
Elektronika,  Vlasy

Fén na vlasy

Fén či sušič na vlasy je v každej jednej domácnosti asi najčastejšie využívaný elektrický spotrebič. Je to ideálna pomôcka na rýchle ranné vychystanie pred odchodom do práce, ktorá zabezpečí dokonale upravený účes nielen dámam ale aj mužom, ktorí sú verní dlhším strihom či bujnou hrivou. Stačí chvíľa a vlasy sú perfektne vysušené a upravené.

Táto veľmi praktická každodenná úprava ale nie práve ideálne pôsobí na kvalitu našich vlasov. Ich okamžité vysušenie, vlasy veľmi poškodzujú čo ma za následok ich lámavosť a v mnohých prípadoch zvýšenú tvorbu lupín. Nemusí tomu ale tak byť, ak si trocha privstaneme a po vysušení ich patrične ošetríme kondicionérmi či gélmi. Na trh je dodávané množstvo gélov, ktoré pri vmasírovaní do pokožky nielen zvýraznia farbu a kvalitu vlasov ale pokožke dodajú potrebné látky zabraňujúce dehydrovaniu pokožky čím zabránia tvoreniu lupín.

Fén na vlasyVýrobcovia fénov na vlasy sú si vedomí tohto nedostatku preto ich vývojový inžinieri hľadajú vždy riešenia, aby sa predišlo náhlemu poklesu odbytu ich výrobkov. Najnovšie výrobky sú nielen atraktívne tvarom ale predávajú sa s tzv. ionizátorom, ktorý bráni poškodeniu vlasov.

Regulácia prúdu vzduchu je ich neodmysliteľná vlastnosť pri modelovaní účesov. Nie vždy kaderník potrebuje horúci prúd vzduchu preto je v týchto výrobkoch možnosť striedania prúdenia studeného a horúceho vzduchu. Takéto výrobky ponúkajú najmä renomovaný výrobcovia ako Philips, Rowenta či na našom trhu veľmi známi výrobca Eta. Výrobky spomínaných firiem čerpajú s dlhodobej praxe a poznatkov vývojových pracovníkov.

Moderné sušiče na vlasy sú nielen „sušičmi“ mokrých vlasov ale rôzne vymeniteľné hlavice dokážu príjemne premasírovať pokožku čo len prospieva zdravému rastu vlasov. Vlasové salóny sú asi najväčší odberateľ týchto pomocníkov. Pomocou nich dokážu kaderníci vykúzliť niekedy až neuveriteľné účesy, ktoré bez fénu na vlasy je nemožné vytvoriť a ťažko si možno predstaviť návštevu kaderníckeho salónu bez charakteristického sprievodného zvuku fénov na vlasy, s ktorými tak dokonale vedia pracovníci týchto salónov narábať.