ako na to?

Domáce zvieratá pre alergikov: Čo sú to hypoalergénne psy?

Hypoalergénne psy sú tie, ktoré pri kontakte s pokožkou neprodukujú žiadne alergény. Tieto zvieratá boli chované tak, aby sa zabránilo produkcii buniek produkujúcich alergény. Boli testované a zistilo sa, že neobsahujú všetky druhy alergií a iných chorôb.

Existuje veľa plemien psov, ktoré sa považujú za hypoalergénne. Medzi nich patrí napríklad labradorský retriever, mopslík, shih tzus, nemecký ovčiak a čivava. Existujú aj niektoré plemená, ako sú zlatí retrieveri a miniatúrni knírači, ktoré sa tiež preukázali ako hypoalergénne.

Hlavným dôvodom, prečo sú tieto psy hypoalergénne, je to, že boli selektívne chované tak, aby ich imunitný systém nereagoval na alergény.

Ďalšou vecou, ​​ktorá spôsobuje, že tieto psy sú hypoalergénne, je skutočnosť, že sú väčšinou držané v interiéroch. Tým sa zabráni ich kontaktu s roztočmi alebo blchami. Existujú však určité plemená psov, ktoré ešte musia ísť von cvičiť a hrať si. Ak je to váš prípad, musíte byť opatrní, aby sa váš domáci miláčik nehrnul do mŕtvych zvierat alebo nejedol nič, čo nájde na zemi.

Najlepším spôsobom, ako zistiť, ktoré plemeno psa bude pre vás najlepšie, je vykonať niekoľko testov a zistiť, ktoré psy spôsobujú reakciu. Môžete to urobiť tak, že psovi vezmete malé množstvo srsti a dáte si ho pod ruku. Počkajte 24 hodín a uvidíte, či sa objaví nejaký typ začervenania alebo opuchu.

Existuje aj ďalší ľahký test, ktorý môžete urobiť v miestnom obchode so zvieratami. Jednoducho vezmite malú handričku a utrite ju cez srsť niekoľkých rôznych plemien psov. Neskôr látku vložte do plastového vrecka a počkajte asi 24 hodín, aby ste zistili, či na látke nie sú nejaké príznaky alergickej reakcie.

Ak všetko pôjde dobre, mali by ste byť schopní vybrať si psa, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Je dôležité mať na pamäti, že žiadny pes nie je úplne hypoalergénny, pretože všetky psy produkujú alergény. Tieto stratégie by vám však mali pomôcť nájsť takú, ktorá je čo najbližšie hypoalergénnym látkam.

Špinavé psy sú také, aké znejú, milujú sa váľať v špine a všeobecne si zo seba robia neporiadok. Medzi tieto psy patria plemená ako laboratóriá, retrieveri, španieli a väčšina psov. Aj keď sú títo psi skvelí pre ľudí, ktorí radi chodia na lov alebo na ryby a venujú sa prírode, nie sú najlepšími pre deti s alergiami. Hlavným dôvodom je to, že títo psi sa radi špinia a neradi sa kúpajú.

Špinavé psy prídu do kontaktu so širokou škálou alergénov. Samozrejme, v niektorých prípadoch sú títo psi viac než šťastní, že idú dovnútra a zostanú mimo trávu, ale ak to tak nie je, potom by vaše dieťa mohlo čakať vážne problémy.

Čisté psy sú opakom ich špinavých bratov. Tieto psy majú krátke vlasy a neradi chodia von. Medzi najbežnejšie plemená zahrnuté v tejto kategórii patria:

  • Bostonskí teriéri
  • Mopslíky
  • Japonská brada
  • Maltčina
  • Havanese

Všetci títo psi majú buď krátku alebo vôbec žiadnu srsť. To im umožňuje zostať čisté a bez akýchkoľvek alergénov, ktoré by mohli spôsobiť problém. Samozrejme, ak máte dieťa s alergiou na psa, títo psi budú stále spôsobovať určité problémy, ale účinky nebudú takmer také zlé, ako v prípade, keď vlastníte špinavého psa.

Ak hľadáte psa, ktorý bude rodinným miláčikom a nevyžaduje veľkú starostlivosť a pozornosť, potom by sa na účet malo hodiť jedno z vyššie uvedených plemien.

Psy pre deti s alergiami: výcvik

Alergia a psy nemusia byť problém. S trochou úsilia navyše môžete nájsť toho pravého psa pre svoju rodinu, ktorý vám bude robiť spoločnosť s vašim dieťaťom. Len nezabudnite, psy sú veľa práce.

Ak máte v rodine alergika, bolo by najlepšie zvoliť plemeno s krátkymi vlasmi alebo psa, ktorý sa vôbec nezhodí. Budú tiež potrebné pravidelné výlety k ošetrovateľom a k veterinárovi, aby bol pes čistý a bez škodlivých alergénov.

Záverom možno povedať, že alergia a psy nemusia byť problémom, pokiaľ ste ochotní vynaložiť trochu viac úsilia. Pamätajte, že na zabezpečenie čistoty psa bez alergénov sú potrebné pravidelné výlety k ošetrovateľovi a veterinárnemu lekárovi. Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nášho poradcu na čísle (111) 555-8088.